Remont czy generalne porządki to doskonała okazja do tego, aby pozbyć się ze swojego mieszkania niepotrzebnych przedmiotów czy bibelotów, które od lat nieużywane zajmują tylko cenną przestrzeń do przechowywania. Przy okazji sprzątania często pojawia się jednak pytanie, co zrobić ze zbędnymi książkami czy starymi magazynami, z których nie planujemy już korzystać. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów na to, aby pozbyć się ich bez wyrzutów sumienia.

Gdzie oddać niepotrzebne książki – skup makulatury

Pierwszym sposobem na pozbycie się starych książek czy gazet, który nasuwa się na myśl jest skup makulatury. W wielu miejscach na mapach Polski dostępne są punkty recyklingowe, gdzie można oddać nie tylko nieużywane książki i magazyny, ale również zalegające w domu kartony czy pudła po remontach, których nie mieliśmy wcześniej okazji wyrzucić. Przed oddaniem książek na makulaturę warto jednak przeprowadzić wstępną selekcję – niektóre tytuły mogą bowiem być niepowtarzalną okazją do sprzedania ich po atrakcyjnych cenach.

Co zrobić ze starymi książkami – biblioteka

Książki, które wciąż mogą być łakomym kąskiem dla miłośników literatury i dlatego też nie zdołaliśmy ich oddać na skup makulatury prowadzony przez lokalne firmy zajmujące się recyklingiem i utylizacją odpadów jak firma https://medienpartner.pl/ z wieloletnim doświadczeniem w branży. Jeśli nie skup makulatury, to warto pomyśleć nad oddaniem poczytnych tytułów do miejskiej biblioteki. Wiele placówek przyjmuje stare książki, włączając je później do swoich zbiorów lub oddaje innym czytelnikom nieodpłatnie. Jest to świetna alternatywa dla osób, które dysponują ciekawymi pozycjami literackimi jak lektury szkolne czy klasyki literatury, które mogą się komuś jeszcze przydać.

Zobacz także: http://domowia.pl/remont-mieszkania-jak-szybko-i-sprawnie-rozprawic-sie-z-poremontowym-balaganem/

Co zrobić z niepotrzebnymi książkami – wymiana

W naszych domach zalega wiele książek, po które nie mamy chęci sięgać po raz kolejny, ale z chęcią mógłby zrobić to ktoś inny. Dlatego warto popytać wśród znajomych czy rodziny, czy wyrażają zainteresowanie wymianą książkami. W ten sposób pozbywamy się zbędnych książek na rzecz tytułów, które mogą nas zainteresować. Nic na tym nie tracimy, a możemy wiele zyskać. Na portalach społecznościowych funkcjonuje wiele grup, gdzie można wymienić się na książki, które niekoniecznie cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też trudno je zdobyć. Wymiana książek z każdym rokiem zyskuje na popularności, zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy mamy znacznie więcej czasu na poszerzanie swoich horyzontów literackich.

Dodaj komentarz