Aranżując biuro trzeba pamiętać o wielu aspektach. Niektóre decyzje trzeba podjąć już na etapie projektowania biura, a zdecydowanie należy do nich montaż klimatyzacji. Jak często jest ona wykorzystywana w biurze? Dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Czy wpływa na komfort pracy?

Współcześnie trudno sobie wyobrazić pracę w ciekawym miejscu, w profesjonalnym biurze, które nie posiada klimatyzacji. Obecnie klimatyzacja jest tak samo ważnym i niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania biura wyposażeniem, jak meble, dobre wykładziny, wyposażenie łazienek czy pomieszczeń socjalnych. Każdy pracownik, który rekrutuje się do pracy, na pewno o nią zapyta.

Dzięki klimatyzacji po prostu w ciągu roku możemy bez większych problemów wykonywać nasze obowiązki. Latem klimatyzacja chłodzi, zimą dogrzewa. Zapewnia optymalny komfort cieplny.

Chłodzenie latem – świetna sprawa!

Główną i podstawową zaletą instalacji klimatyzacyjnej jest przede wszystkim chłodzenie pomieszczeń biurowych latem. Bardzo często zdarza się, że pomimo zainstalowanych osłon okiennych (wertykale, rolety, plisy, żaluzje) nasłonecznienie jest na tyle duże, że przeszkadza bądź całkowicie uniemożliwia wykonywanie obowiązków. Dzięki klimatyzacji można ustabilizować temperaturę na odpowiednim, przyjemnym poziomie i bez problemu ją utrzymać. Klimatyzacja jest także koniecznością w przypadku posiadania serwerowni, w których znajdują się urządzenia, które źle znoszą wysoką temperaturę. Bez problemu można ustawić klimatyzatory na tryb pracy ciągłej.

Zobacz także: https://webking.com.pl/ekologiczne-ogrzewanie-malego-biura-klimatyzacja/

Ogrzewanie zimą

Druga funkcja to ogrzewanie. W Polsce sezon grzewczy trwa bardzo długo, posiadanie klimatyzacji jest koniecznością jeżeli chcemy zapewnić pracownikom maksymalny komfort pracy. Warto zwrócić uwagę na to, że klimatyzacja jest systemem decentralnym, pozwala na to, aby w każdym pomieszczeniu ustawić inną temperaturę. Dodatkowo obsługa klimatyzatorów nie wymaga dużej ilości pracy.

Klimatyzacja to czyste ogrzewanie, mniejsze rachunki, ekologia, oszczędność. Wiele firm rezygnuje z centralnych systemów ogrzewania, gdyż wiąże się to z dużymi wydatkami, koniecznością modernizowania kotłowni, konserwacją, serwisem również urządzeń końcowych dających ciepło. Klimatyzacja pod tym względem przegania wszystkie dostępne w biurach systemy grzewcze.

One Reply to “Czy klimatyzacja w biurze jest ważna?”

Dodaj komentarz