Często w pierwszej chwili wiadomość dotycząca wady słuchu u dziecka jest dla rodziców dużym szokiem. Warto w takiej sytuacji skorzystać z pomocy specjalistów z różnych dziedzin — psychologii, a także fonetyki. Niezwykle istotne jest, aby dobrać maluchowi właściwy aparat słuchowy. Warto pamiętać, że aby dziecko prawidłowo się rozwijało, musi słyszeć naszą mowę. Dlatego decyzji o kupnie tego urządzenia nie należy odwlekać. Jakie są dobrej klasy aparaty słuchowe dla dzieci? Podpowiadamy.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych dla dzieci?

Aparaty słuchowe dla dzieci dostępne są w wersji wewnątrzusznej i zausznej. Te pierwsze najlepiej sprawdzą się w przypadku starszych pociech, które chodzą już do szkoły, a także młodzieży. Ich zakładanie i zdejmowanie wymaga pewnej wprawy, a dodatkowo ucho użytkownika musi być na tyle wykształcone, aby zmieściły się w nim wszystkie niezbędne elementy aparatu.

Z tego powodu w przypadku dzieci do czwartego, a nawet szóstego roku życia najczęściej wykorzystuje się aparaty zauszne. Każde tego typu urządzenie powinno być ustawione za pomocą specjalistycznych programów komputerowych w taki sposób, aby gwarantowało odpowiednie do ubytku słuchu wzmocnienie.

Jaki aparat słuchowy dla dziecka wybrać?

Aparat słuchowy dla dziecka powinien być bezpieczny w użytkowaniu, gwarantować mu komfort i właściwy rozwój. Z tego powodu wybierając takie urządzenie, warto zwrócić uwagę również na jego dodatkowe funkcje oraz sposób zasilania. Najlepiej zdecydować się na model z łącznością Bluetooth, który umożliwia przesyłanie dźwięku prosto do aparatu ze sprzętów takich jak telefon czy telewizor.

Nowoczesne, dobrej klasy aparaty słuchowe dla dzieci mogą być również sterowane aplikacją, dzięki czemu rodzic ma większą kontrolę nad parametrami ich pracy. Wybierając tego typu sprzęt zwłaszcza dla dzieci, warto zwrócić uwagę na jego odporność na zabrudzenia, wilgoć, pył i kurz. Dobrze też pozwolić maluchowi wybrać kolor aparatu, ponieważ to w końcu on będzie codziennie go nosił.

Zobacz także: https://moda4u.pl/nowoczesne-aparaty-sluchowe-sprawdz-o-jakich-mowa/

Ile kosztuje dobrej jakości aparat słuchowy dla dzieci?

Dobrej jakości aparaty słuchowe dla dzieci możemy znaleźć na przykład na stronie https://akademiaslyszenia.pl/. Ceny takich produktów zaczynają się już od 2000 zł. Koszt poszczególnych modeli jest uzależniony od ich konkretnych parametrów. Warto jednak pamiętać, że dzieciom i młodzieży do 26 roku życia raz na 3 lata przysługuje refundacja do pewnej wysokości tego typu sprzętu z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dodaj komentarz