Jeżeli chcemy sobie zapewnić odpowiedni komfort snu, zdecydowanie powinniśmy zainwestować w odpowiedni materac, który sprawi, że nasze ciało będzie ułożone w odpowiedni sposób. Nie bez znaczenia jest również wybór dobrej jakości poduszek. Bardzo dużą popularnością cieszą się poduszki ortopedyczne. Ich wyprofilowanie pozwala ułożyć dobrze głowę, zmniejszyć napięcie mięśniowe w okolicach szyi oraz kręgosłupa.

Zdrowy sen jest podstawą życia człowieka. Jeżeli regularnie i długo śpimy, nasz organizm, w tym mózg mają możliwość systematycznego odpoczynku, regeneracji. Sen jest nam potrzebny, aby normalnie funkcjonować, uczyć się, pracować, odpoczywać, spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny.

Aby wieczorem oraz w nocy odpoczywać i móc dobrze się regenerować, zdecydowanie powinniśmy zadbać o warunki, w jakich będziemy przebywać. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego materaca, a także poduszek.

Co to są poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne to poduszki, które przede wszystkim charakteryzują się odpowiednim wyprofilowaniem, którego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego podparcia szyi w trakcie snu czy odpoczynku.

Dodatkowa kwestia to wypełnienie poduszki, które z jednej strony powinno być hipoalergiczne i nie powodować na przykład problemów z oddychaniem. Z drugiej strony poduszka musi być elastyczna i powracać do oryginalnego kształtu. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż tradycyjna poduszka.

Zobacz także: https://cotozalek.pl/co-sprzyja-powstawaniu-odlezyn-i-jak-sobie-z-nimi-radzic/

Co daje poduszka ortopedyczna, jakie są najważniejsze zalety?


Przede wszystkim rezygnacja z tradycyjnej, marketowej poduszki ortopedycznej i zastąpienie jej poduszką ortopedyczną, którą kupimy w profesjonalnym sklepie https://www.ortmed.pl/, znacząco zwiększa komfort snu, jak równiez sprawia, że nasze ciało będzie mogło swobodnie odpocząć.

Najważniejsze zalety korzystania z poduszki ortopedycznej to:

– spokojny sen,
– możliwość głębokiego snu, bez budzenia się,
– życie bez bólu pleców, karku,
– odciążenie mięśni,
– zmniejszenie napięcia mięśni szyi i karku,
– właściwy, delikatny naciąg kręgów i dysków międzykręgowych,
– zapewnienie prawidłowego ułożenia ciała.

Wybierając poduszkę ortopedyczną, warto brać pod uwagę jej jakość wykonania, rodzaj wypełnienia, łatwość utrzymania czystości. Poduszka ortopedyczna powinna być bardzo przyjemna dla skóry twarzy, jak również skutecznie odprowadzać pot. Dzięki niej, a także dobrze dobranemu materacowi, na pewno się wyśpimy.

One Reply to “Co daje poduszka ortopedyczna?”

Dodaj komentarz