Obecnie hale logistyczne wykorzystywane są już nie tylko przez duże przedsiębiorstwa, ale również mniejsze firmy, które wraz z rozwojem swojej oferty potrzebują coraz więcej miejsca do przechowywania i dystrybucji różnego rodzaju towarów i produktów. Namioty logistyczne stosowane są przez firmy działające w wielu różnych branżach, a dobrze zaplanowane konstrukcje ułatwiają sprawny przebieg procesów i zwiększają wydajność pracy. Z tego powodu, dobierając takie rozwiązania, warto dopasować je do swoich potrzeb i oczekiwań. Czym są hale logistyczne, w jakich branżach znajdują zastosowanie i co warto o nich wiedzieć? Podpowiadamy.

Czym jest hala logistyczna?

Hala logistyczna to obiekt przeznaczony do przechowywania oraz dystrybucji różnego rodzaju produktów, a także towarów. Namioty logistyczne występują w różnych wersjach. Dlatego mogą to być zarówno konstrukcje tymczasowe, jak i całoroczne. Wybór odpowiedniej konstrukcji hali logistycznej ma duży wpływ na sprawność procesów przebiegających w takim obiekcie, a także jakość pracy. Hale logistyczne wykorzystywane są więc nie tylko jako powierzchnie magazynowe, ale również miejsca dystrybucji oraz przeładunku towarów. Z tego powodu namioty logistyczne powinny być projektowane przez specjalistów, którzy znają rozwiązania ułatwiające pracę wszystkich podmiotów.

Magazyn logistyczny powinien być podzielony w taki sposób, by znajdywały się w nim zarówno strefy użytkowe, jak i szlaki komunikacyjne. Co więcej, hala logistyczna oferowana na przykład przez firmę taką jak Protan Elmark może być wykonana z różnych materiałów dopasowanych do potrzeb klienta i jego oczekiwań.

W jakiej branży wykorzystuje się hale logistyczne?

Hala logistyczna, dzięki swojej lekkiej konstrukcji, jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla firm, które funkcjonują na rynku od pewnego czasu, wtedy kiedy potrzebują one nieco więcej miejsca do magazynowania lub dystrybucji towarów, ale również dla przedsiębiorstw, które szybko się rozwijają i funkcjonują dopiero od niedawna. Hale logistyczne mogą być wykorzystywane przez firmy działające w różnych branżach, zarówno w transportowej, logistycznej, spedycyjnej, jak i wielu innych. Namioty logistyczne są chętnie zamawiane przez producentów i dystrybutorów zarówno produktów spożywczych, jak i materiałów budowlanych, a także elektroniki, leków oraz innych przedmiotów.

Z jakich materiałów tworzy się namioty logistyczne?

Hala logistyczna może być zbudowana z różnych materiałów. Najczęściej jednak jej dach wykonywany jest z PVC z podsufitką antyskropleniową bądź z podwójnej warstwy PVC z folią termoizolacyjną. Trzecią opcją jest dach pneumatyczny, czyli pompowany. Materiały te należy dopasować w zależności od tego, jakie przedmioty zamierzamy składować w naszym namiocie logistycznym tak, aby konstrukcja ta gwarantowała im ochronę przed zimnem i niskimi temperaturami, a także wilgocią oraz innymi niekorzystnymi czynnikami. Hale logistyczne mogą być wyposażone w szereg dodatkowych elementów, takich jak bramy, okna, drzwi, systemy wentylacji, odbojniki oraz oświetlenie tak, aby były idealnie dopasowane do wymagań inwestora.

Artykuł powstał przy współpracy z: https://protan-elmark.com.pl/oferta/hale-magazynowe/hale-logistyczne/.

Dodaj komentarz