W wielkich zakładach przemysłowych praktycznie zawsze spotkamy specjalne szafy sterownicze. Z zewnątrz wyglądają one jak zwykłe szafki, lecz w środku skrywają masę wskaźników, czy też przełączników, które są kluczowe dla poprawnego działania urządzeń. Do czego dokładnie służą szafy sterownicze i gdzie je spotkamy?

Kto produkuje szafy sterownicze?

Aby produkować szafy sterownicze trzeba do tego specjalistycznego sprzętu, ale też zespołu świetnych inzynierów i konstruktorów, którzy doskonale wiedzą, jakie wymagania są stawiane przed takimi szafami i czego one potrzebują, by móc prawidłowo pracować. Dlatego właśnie szukając szaf sterowniczych powinniśmy skupiać się na renomowanych przedsiębiorstwach, których wybór będzie wręcz gwarancją jakości.

Dokładnie to może nam zapewnić polskie przedsiębiorstwo Comerc. Ta firma specjalizuje się w automatyce przemysłowej i w jej ofercie znajdziemy nie tylko szafy sterownicze. Tworzy ją także maszyna do produkcji brykietu drzewnego wraz z całą w pełni automatyzowaną linią produkcyjną, czy też maszyny do produkcji biomasy.

Jak zbudowane są szafy sterownicze i do czego one służą?

Wbrew pozorom budowa szaf sterowniczych potrafi być naprawdę skomplikowana. Musi być ona bowiem dostosowana do potrzeb danego zakładu. Dodatkowo takie szafy mogą być narażone na wpływy różnych temperatur, czy też same generować wysoką temperaturę, przez co niejednokrotnie muszą być one wyposażone dodatkowo w systemy chłodzenia i ogrzewania, dzięki czemu będą one mieć odpowiednie warunki do pracy.

To, do czego służą szafy sterownicze jest z kolei dość proste. Jak sama ich nazwa wskazuje ich zadaniem jest sterowanie. Dokładniej mowa tu o sterowaniu pracą urządzeń i maszyn, które spotkamy na przykład w zakładzie produkcyjnym. Szafy są wyposażone we wskaźniki, które pozwalają na kontrolę parametrów pracy, a także w różne przełączniki, które pozwalają na bezpieczne wyłączenie maszyn w razie jakiegokolwiek nagłego zagrożenia.

Dodaj komentarz