​​Pomoc drogowa to bardzo ważna ekipa, która jest w stanie wyciągnąć kierowcę z wielu nieprzyjemnych sytuacji na drodze. Należy jednak pamiętać, że specjaliści naliczają za to odpowiednie opłaty. Ile wynoszą? Eksperci sprawdzają.

Pomoc drogowa – co wchodzi w jej zakres?

Pomoc drogowa to wiele różnego rodzaju czynności, dzięki którym kierowca może kontynuować swoją podróż lub jego pojazd zostaje przetransportowany tam, gdzie mechanicy zajmą się jego odpowiednią regeneracją.

W skład pomocy drogowej wchodzi na przykład laweta w Olesnie, która sprawdza się wtedy, gdy auto na dobre odmówiło posłuszeństwa. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy kierowca miał do czynienia z kolizją, wypadkiem lub uszkodził silnik na tyle, że nie jest możliwe jego uruchomienie.

Pomoc drogowa to również możliwość dowozu różnych elementów, które są bardzo potrzebne do kontynuowania jazdy. Będzie to na przykład paliwo, żarówka lub kable do podładowania akumulatora, który może się rozładować, stoją na mrozie.

Pomoc drogowa – jaki jest jej koszt?

W zależności od firmy można liczyć na inny cennik, który obowiązuje kierowcę. Jeśli chodzi o sam dojazd do klienta, będzie to koszt, który zaczyna się już od 150 złotych. Samochód, który jest transportowany lawetą to natomiast koszt, który zależny jest od przejechanych kilometrów.

Bardzo często pomoc drogowa nalicza opłatę początkową, która następnie wzrasta z każdym kilometrem. Może to być około 3 zł za przejechany kilometr, do którego należy naliczyć około 200 zł opłaty początkowej. Wszystko zależy jednak od firmy.

Warto również pamiętać o tym, aby zawsze zapytać obsługę przez telefon, ile wyniesie orientacyjny koszt takiej pomocy. Pracownicy bardzo często mogą podać kwotę, sugerując się lokalizacją miejsca zdarzenia.

Pomoc drogowa może kosztować około kilkuset złotych. Jest to jednak zależne przede wszystkim od odległości, jaką przejedzie laweta oraz usługi, którą będzie mogła wykonać.

Dodaj komentarz