Wiele osób zaczyna planować swój wakacyjny urlop już na początku roku, aby mieć czas na znalezienie najkorzystniejszej oferty i rezerwację wycieczki w wymarzone miejsce. Każdego roku pewne kierunki cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z Polski, a także innych regionów świata. Podczas wyboru wakacyjnej destynacji możemy więc kierować się popularnością kurortów lub wręcz przeciwnie – postawić na miejsca, gdzie nie będzie tłumów. Jaki kierunek wybrać na wakacje w 2024 roku? Podpowiadamy.

Wakacje w Grecji w 2024 roku

Wśród kierunków, które cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród turystów z Polski, ale również innych regionów świata, bez wątpienia można wymienić Grecję. Mowa tutaj zarówno o jej części kontynentalnej, jak i wielu pięknych wyspach. Szeroką ofertę wyjazdów do tego kraju możemy znaleźć na przykład na: https://www.traveligo.pl/. Wakacje w Grecji to doskonały wybór zarówno dla miłośników aktywnego spędzania czasu, fanów historii i architektury, jak i turystów, którzy chcą odpocząć na piaszczystych plażach, podziwiając piękne widoki.

Wśród chętnie wybieranych przez turystów kurortów w Grecji kontynentalnej można wymienić Riwierę Olimpijską. Z kolei greckie wyspy, które cieszą się największym zainteresowaniem to Kreta, Kos, Rodos, Santorini, Zakynthos, chociaż do wyboru mamy ich znacznie więcej, ponieważ aż 20. Pogoda w Grecji jest bardzo komfortowa od maja aż do października. Dlatego urlopu w tym regionie nie musimy planować wyłącznie w lipcu lub sierpniu.

Wakacje w Hiszpanii w 2024 roku

Wielu turystów z Polski oraz innych regionów świata decyduje się na to, by spędzić swoje wakacje w Hiszpanii. Kraj ten oferuje piękne, szerokie, piaszczyste plaże, doskonałe jedzenie, wiele zabytków i ciekawych obiektów architektonicznych oaz ciepłe, zachęcające do uprawiania sportów wodnych morze. Dzięki temu zarówno Hiszpania, jak i należące do niej wyspy są świetną propozycją nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale również par czy grup znajomych. Znane kurorty w tym kraju przyciągają również miłośników nocnego życia. Takie osoby chętnie podróżują zwłaszcza do Lloret de Mar, równie często jednak spędzają swoje wakacje w Marsa Alam w Egipcie, gdzie również znajduje się wiele klubów, dyskotek, restauracji i rozrywek.

Zobacz także: https://thanks.com.pl/gdzie-na-wakacje-w-2024/

Wakacje w Egipcie w 2024 roku

Osoby, które poszukują ofert wakacji w atrakcyjnych cenach, z pewnością powinny zwrócić uwagę na wakacje w Egipcie. Wyjazdy do tego kraju są korzystne cenowo, a rozbudowana infrastruktura turystyczna powoduje, że idealny dla siebie hotel znajdą nawet najbardziej wymagający turyści. Egipt to doskonały kierunek nie tylko dla osób, które lubią uprawiać sporty wodne czy spędzać czas na piaszczystych plażach, ale również dla fanów nurkowania ze względu na to, że w tym rejonie występują przepiękne rafy koralowe. Egipt słynie również ze swojej starożytnej historii. Dlatego będąc na miejscu, warto zobaczyć piramidy, Kair czy Dolinę Królów. Temperatury w Egipcie przez cały rok są niezwykle komfortowe. Latem możemy spodziewać się tutaj 34 stopni, jednak nawet wiosną i jesienią znacznie przekraczają 20 stopni.

Dodaj komentarz