Osoby interesujące się bronią palną, wiedzą, że chcąc zwiększyć precyzje strzału, należy zainwestować w kolimator. Korzystają z niego zarówno strzelcy zawodowi, jak i myśliwi czy miłośnicy ekstremalnych sportów strzeleckich. To idealne wyposażenie broni, które sprawdza się w sytuacjach dynamicznych, wymagających natychmiastowego oddania strzału.

Czym jest kolimator Vortex Crossfire?

Według definicji kolimator jest przyrządem celowniczych do broni palnej. Jest to urządzenie, które działanie opiera się na prostym układzie elektronicznym. Zastępuje tradycyjną muszkę i szczerbinkę. Pozwala na skrócenie czasu celowania do niezbędnego minimum. Jego działanie jest bardzo proste. Wystarczy przyłożyć go do oczu i namierzyć cel, a następnie wystrzelić. Kolimator Vortex Crossfire posiada  jasną plamkę o średnicy 2 MOA, która ułatwia szybko namierzyć cel. Dzięki temu można oddać celny i szybko strzał do celu. Kolimator jest wykorzystywany zarówno przez wojska liniowe, jak i w służbach specjalnych. Korzystają z niego myśliwi i osoby, które pasjonują się ASG. Jest on szczególnie przydatny w grach nocnych i w ciemnych pomieszczeniach.

Kolimator – dlaczego warto?

Każdy fan militariów wie, że różne karabiny mają odmienne celowniki. Kolimator pozwala na celniejszą i pewniejszą zabawę bronią. Broń czarnoprochowa, która do celowania wykorzystuje muszkę i szczerbinkę nie zawsze jest tak dokładna jak w przypadku celowania za pomocą kolimatora. Celowanie za pomocą tradycyjnej muszki jest czasochłonne i nie zawsze jest precyzyjne. W tym czasie cel może uciec lub przeciwnik może nas trafić. Kolimator ułatwia celowanie i usprawnia oddanie strzału. Skraca czas do absolutnego minimum.

Należy pamiętać, że nie ma uniwersalnego celownika kolimatorowego. Powinien być on dobrany do rodzaju posiadanej broni. Inny celownik sprawdzi się w przypadku broni myśliwskiej, a jeszcze inny w przypadku ASG. Ważne jest dokonanie odpowiedniej kalibracji przed pierwszym użyciem. Pozwoli to na optymalne korzystanie z celownika, zarówno w dzień, jak i po zmroku.

Dodaj komentarz