Opakowania typu doypack cieszą się coraz większą popularnością. Jest to bardzo funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, co sprawia, że wielu producentów decyduje się na ich wykorzystanie. Czym są opakowania doypack, jakie rozróżniamy ich rodzaje i kiedy warto je używać? Odpowiedzi znaleźć można poniżej.
Opakowania doypack – czym są?
Cechą charakterystyczną tego typu opakowań jest niestandardowy kształt denka, które zapewnia produktowi stabilizację. Dzięki niemu może on samodzielnie stać na półce. Opakowania doypack odznaczają się dużą pakownością, wytrzymałością oraz lekkością. Produkowane są poprzez zgrzewanie dwóch lub trzech warstw papieru, folii lub laminatów.
Ich kształt sprawia, że możemy do nich zapakować większą ilość produktu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że możliwość samodzielnego stania na półce sklepowej oraz estetyczny wygląd zapewniają lepszą ekspozycję produktu. Nie może więc dziwić, że doypack konsekwentnie wypiera tradycyjne opakowania i staje się dominującym modelem na rynku.
Opakowania doypack – jakie są ich rodzaje?
Wyróżnić możemy sześć podstawowych rodzajów tego typu opakowań. Pierwszy z nich posiada zamknięcie strunowe, które pozwala na swobodne otwieranie i zamykanie. Niektóre rodzaje posiadają również zawieszkę, która pozwala na zawieszenie produktu na haczyku. Wykorzystać można to np. przy jego ekspozycji obok kasy w sklepie.
Do przechowywania płynnych produktów doskonale nadawać się będą opakowania wyposażone w korek. Laserowe nacięcie u góry bardzo ułatwi otwieranie produktu. Niektóre opakowania posiadają także przezroczyste okienko, które pozwoli przyjrzeć się zawartości. Istnieje także typ wyposażony w wentyl, który pozwala odprowadzić dwutlenek węgla. Najczęściej wykorzystywany jest w przypadku opakowań z kawami.
Zobacz także: https://www.fakteo.pl/czym-sa-dozowniki-wagowe-i-jakie-maja-zastosowanie/
Opakowania doypack – gdzie można je wykorzystać?
Najczęstszym wykorzystaniem opakowań typu doypack jest przechowywanie produktów sypkich lub półsypkich. Wśród nich wymienić można np. kawę, herbatę, przyprawy lub cukierki. Coraz częściej możemy je jednak spotkać także w przypadku produktów płynnych jak np. sosy, jogurty, keczupy, czy majonezy.
Tego typu opakowania są wykorzystywane nie tylko w przypadku produktów spożywczych. Znajdują one swoje zastosowanie również w przypadku chemii gospodarczej i środków higienicznych. Zakupić w nich możemy np. mydła w płynie lub płyny do kąpieli. Ze względu na swoją uniwersalność doypack może być wykorzystany w wielu różnych sytuacjach. Szeroką ofertę opakowań tego typu znaleźć można odwiedzając stronę internetową https://www.polpak.pl/.