Odpady budowlane są niezwykle powszechne, lecz zakazane jest pozostawianie ich w miejscach, które nie są przystosowane do ich utylizacji czyli na przykład wywożenie do lasu, czy też wyrzucanie do śmieci. Należy bowiem oddać je do punktu zbiórki odpadów. Pomóc w tym mogą pojemniki na gruz. Jak dobrać je do swoich potrzeb?

Na co zwracać uwagę przy wyborze pojemniki na gruz?

Niezwykle ważna kwestia to to, by pojemniki na gruz w Łodzi dopasować do swoich potrzeb. W ten sposób można najefektywniej pozbyć się odpadów budowlanych, a także upewnić się, iż nie będziemy ponosić niepotrzebnych kosztów. Wybierając pojemniki na gruz trzeba zwrócić przede wszystkim na ich pojemność.

Firmy, które oferują kontenerowy wywóz odpadów posiadają pojemniki na gruz o wielu pojemnościach, dzięki czemu każdy powinien być w stanie dopasować jego pojemność do swoich potrzeb. W tym celu trzeba oszacować to, ile odpadów powstanie podczas prac. Budowa wygeneruje zawsze znacznie więcej niż na przykład remont. Znając szacunkową objętość odpadów warto wybrać nieco zawyżoną pojemność, by mieć pewność, że wszystko się zmieści.

Jak można jeszcze przeprowadzić wywóz gruzu i czy to się opłaca?

Skorzystanie z pojemników na gruz i kontenerowego wywozu odpadów to nie jedyny sposób na utylizację gruzu oraz innych odpadów, które powstają podczas budowy czy też remontu. Takie odpady można również oddać samodzielnie. Miejscem, do którego powinny one trafić jest PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Znaczącym minusem takiego rozwiązania jest jednak to, że trzeba je zawieźć tam samodzielnie, co może wymagać przystosowanego do wożenia dużych gabarytów samochodu dostawczego.

Oprócz tego zamiast zamawiać kontenerowy wywóz odpadów można po prostu składować je w inny sposób obok miejsca budowy, a gdy prace zostaną zakończone zamówić firmę, która zajmie się ich wywozem. W ten sposób można jednak zapłacić znacznie więcej, gdyż wywóz odpadów, które są składowane luzem bez żadnego pojemnika jest znacznie trudniejszy i bardziej czasochłonny.

Dodaj komentarz