Zadaszenie ogrodowe to dobry sposób na zagospodarowanie swojego tarasu i nadanie mu większej użyteczności. Oto najważniejsze rodzaje tergo typu konstrukcji.

Rodzaje zadaszenia ogrodowego

Zadaszenia ogrodowe to bez cienia wątpliwości niezwykle ważne konstrukcje dla każdego domu jednorodzinnego. Potrafią być one przydatne nie tylko podczas niepogody, ale również w środku lata, kiedy słońce przygrzewa z ogromną siłą, a my chcemy odpocząć na dworze nie martwiąc się o to, że zaraz promienie słoneczne za mocno nas opalą lub będziemy zlani potem przez za wysoką temperaturę. Warto w pierwszej kolejności pochylić się jednak nad tym, jakie właściwie są rodzaje zadaszenia ogrodowego. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o klasycznym wydłużeniu dachu, które z pomocą podpór pozwala na ładne wkomponowanie zadaszenia już na etapie budowy całego budynku. Jeżeli jednak się na to nie zdecydowaliśmy, możemy zaopatrzyć się w zadaszenie osadzone na ściankach bocznych, co w zimowe miesiące pozwoli nam na przekształcenie tarasu w swoisty ogród zimowy. Na sam koniec warto wspomnieć o prostej markizie, którą łatwo jest rozwinąć i zwinąć, lecz nie stanowi mocnej ochrony przed wiatrem czy śniegiem.

Wady i zalety zamontowania zadaszenia ogrodowego

Korzystanie z zasadzenia ogrodowego daje nam wiele zalet. Dla przykładu otrzymujemy pełną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi – promieniami słonecznymi, deszczem, wiatrem czy śniegiem. Dzięki temu możemy zaopatrzy się chociażby w meble tarasowe drewniane bez żadnych obaw, że zostaną one zniszczone podczas złej pogody. Zadaszony taras pozwala również na grillowanie bez obaw o deszcz czy wiatr, a na takim zasadzeniu montaż zestawu lamp nie będzie problemem. Z drugiej strony jednak zasadzenie znacznie ograniczy widoczność oraz powierzchnię użytkową.

Jak zakupić i zamontować zadaszenie ogrodowe?

Zadaszenie ogrodowe można kupić u producenta takich konstrukcji. Jeżeli chodzi zaś o montaż, warto zostawić go profesjonalistom, którzy bardzo dobrze się na tym znają.

Dodaj komentarz