Budowa domu dla wielu prywatnych inwestorów wiąże się z poważnym nadszarpnięciem domowego budżetu, który często musi być wspomagany pomocą banków. Kredyt hipoteczny to w dzisiejszych czasach nic szczególnego, zwłaszcza gdy coraz więcej osób decyduje się na dom w miejsce mieszkania. Budując dom warto pamiętać, że na niektórych rzeczach nie można oszczędzać, ale z drugiej strony istnieje kilka luk, gdzie koszty można nieco zredukować. Rusztowania ramowe to jeden z takich elementów. Pytanie tylko, komu bardziej opłaca się wynajem rusztowania, a komu jego zakup?
Rusztowania systemowe – poziom eksploatacji
Na samym początku warto dokonać dokładnej analizy przewidywanego poziomu eksploatacji rusztowania ramowego. Kilka czynników okazuje się decydujących, wśród których warto wymienić obszar, jaki musi pokryć konstrukcja, jej wysokość, obecność ruchomych elementów rusztowania, warunki atmosferyczne i przede wszystkim zbliżony czas realizacji prac budowlanych z wykorzystaniem rusztowania. W ten sposób znacznie łatwiej oszacować, czy bardziej opłacalny okaże się zakup nowej konstrukcji lub rusztowania używanego czy może jednak lepszą alternatywą jest wynajem rusztowania.
Zobacz także: https://drzewożycia.org/remont-elewacji-jak-go-zaplanowac/
Rusztowanie a budowa domu
Budowa domu jednorodzinnego to inwestycja o charakterze jednorazowym, gdzie inwestorem jest osoba prywatna. Dlatego też na placach budowy niewielkich obiektów mieszkalnych najczęściej pojawiają się konstrukcje dzierżawione. Wynajem rusztowania niesie ze sobą wiele korzyści, na czele z atrakcyjną ceną. Wypożyczenie rusztowania ramowego na okres kilku tygodni to zdecydowanie mniejsze koszty inwestycyjne niż zakup konstrukcji. Odpada również konieczność przechowywania i konserwacji rusztowania, i co najważniejsze, za jego transport do klienta odpowiada firma wynajmująca.
Rusztowanie a firma budowlana
W diametralnie innej sytuacji znajdują się przedsiębiorcy z branży budowlanej, czerpiący zarobki z realizacji prywatnych, jak i publicznych inwestycji. Dla firm bardziej opłacalne okazuje się zakup rusztowania nowego bądź używanego. Zakres zapotrzebowania na przenośne konstrukcje umożliwiające prace na wysokościach w przypadku sektora budowlanego jest znacznie większy niż w przypadku sektora prywatnego. Rusztowanie ramowena własność to również większa elastyczność i niezależność, co dla wielu przedsiębiorców stanowi podstawę polityki firmy. Warto również zaznaczyć, że odpowiednio eksploatowane rusztowanie można później sprzedać ze stosunkowo niewielką stratą finansową.