Implanty zębowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na trwałe i estetyczne uzupełnienie braków w uzębieniu. Dzięki nim wiele osób może cieszyć się pełnym, zdrowym uśmiechem i odzyskać pewność siebie. W niniejszym artykule dowiesz się, dla kogo polecane są implanty zębowe, jakie są ich zalety oraz jak przebiega proces ich zakładania.

Kandydaci na implanty zębowe

Implanty w tarnowskich Górach są polecane dla pacjentów, którzy stracili jeden lub więcej zębów na skutek urazów, próchnicy lub chorób przyzębia. Mogą być stosowane zarówno u osób starszych, jak i młodszych, jednak ważne jest, aby pacjent posiadał wystarczającą ilość kości w szczęce oraz był ogólnie zdrowy. Osoby, które mają nieuregulowane choroby przewlekłe takie jak cukrzyca bądź obniżoną odporność, mogą nie być odpowiednimi kandydatami na wszczepienie implantów, gdyż istnieje większe ryzyko powikłań.

Zalety implantów zębowych

Implanty zębowe mają szereg zalet w porównaniu z innymi metodami uzupełniania braków w uzębieniu. Po pierwsze, są one bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat bez konieczności wymiany. Po drugie, pozwalają na odbudowę zęba na tyle naturalną, że zarówno wygląd, jak i funkcja uzębienia są niemal identyczne jak przed utratą zębów. Ponadto, implanty nie wpływają negatywnie na sąsiadujące zęby oraz wspomagają utrzymanie właściwej struktury kości szczęki.

Etap przygotowania do wszczepienia implantu

Przed przystąpieniem do zabiegu wszczepienia implantu zębowego, pacjent musi przejść przez kilka etapów przygotowania. Na wstępie konieczne jest wykonanie szczegółowego wywiadu oraz badania stomatologicznego w celu oceny stanu zdrowia jamy ustnej i określenia, czy implanty są odpowiednim rozwiązaniem. Następnie przeprowadza się badania radiologiczne, takie jak pantomogram lub tomografia komputerowa, które pozwolą ocenić ilość i jakość kości szczęki. Na podstawie tych informacji stomatolog ustala indywidualny plan leczenia dla pacjenta.

Proces zakładania implantu

Sam proces wszczepienia implantu zębowego składa się z dwóch etapów. W pierwszym, podczas zabiegu chirurgicznego, stomatolog wszczepia tytanowy śrubę w kość szczęki. Następnie następuje okres gojenia, który trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy i pozwala na integrację implantu z kością. W drugim etapie, po pełnym zrośnięciu się implantu z kością, przystępuje się do zakładania korony zębowej na śrubę.

Dodaj komentarz