Usługi CNC z roku na rok ciszą się większą popularnością, głównie ze względu na jakość usług oraz potencjał wykorzystania. Wycinanie laserem o dużej mocy pozwala na uzyskanie praktycznie każdego kształtu. Ważna jest również powtarzalność jakości.

Dziś praktycznie nie ma firmy, która nie korzystałaby z usług CNC. Hutnictwo, energetyka, przemysł, produkcja, motoryzacja, branża budowlana – zakres klientów jest naprawdę ogromny, nic więc dziwnego, że firmy, które świadczą kompleksowe usługi CNC, w tym między innymi wycinanie laserem mają dużo zleceń.

Warto przyznać, że wycinanie kształtów laserem jest usługą bardzo popularną i jednocześnie najbardziej kojarzoną z CNC.

Na czym polega usługa wycinania laserem?

Wycinanie kształt odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnego lasera o dużej mocy. Jest on oczywiście sterowany komputerowo, dzięki czemu można osiągnąć powtarzalność i precyzję cięcia. Jednocześnie jest to technologia w pełni bezpieczna, która nie powoduje zagrożenia dla operatora oraz marnowania materiału.

Przy pomocy specjalnej wiązki lasera można ciąć różnego rodzaju blachy oraz wycinać praktycznie dowolne kształty. Co można wyciąć przy pomocy CNC? Między innymi:

– elementy maszyn i urządzeń,
– elementy linii produkcyjnych, montażowych, pakujących, taśmociągów,
– części na potrzeby motoryzacji, budownictwa, rolnictwa,
– elementy dekoracyjne dla branży wnętrzarskiej,
– uchwyty meblowe.

Zobacz także: http://wmediach.pl/blacha-sposob-nietypowej-dekoracji-scian/

Wszystko tak naprawdę zależy od osoby, która składa zamówienie. Konieczne jest dostarczenie odpowiedniego projektu, gdzie będą podane odpowiednie wymiary oraz inne dane techniczne. Ważny jest również sam materiał.

Zalety?

Cięcie laserem umożliwia uzyskanie praktycznie wszystkich kształtów. To bardzo ważne, bo możemy pracować dla różnych branż. Cięcie laserem:

– jest szybkie, wygodne i bezpieczne,
– jest dokładne,
– nie niszczy krawędzi, nie niszczy materiału,
– nie zmienia parametrów technicznych materiału,
– charakteryzuje się bardzo dużą precyzją wymiarów,
– minimalizuje straty materiałowe,
– obniża koszty produkcji.

Korzystanie z usługi cięcia laserem i wycinania kształtów w blachach pozwala w bardzo krótkim czasie osiągnąć zamierzony efekt oraz zapewnia ciągłość produkcji. Jednocześnie możemy zamówić dowolną ilość elementów i mamy pewność, że zawsze będą one takie same.

Dodaj komentarz