Aby odmienić wygląd wnętrza, nie zawsze trzeba decydować się na generalny remont. Wystarczy lekkie odświeżenie ścian i sufitów, aby całe pomieszczenie prezentowało się dużo lepiej. Jak wybrać farbę, aby mieć pewność, że efekt końcowy po malowaniu będzie zadowalający?

Na rynku farb do wnętrz wybór jest na tyle duży, że czasem może przyprawiać o zawrót głowy. Musimy zdecydować się nie tylko na konkretny kolor, ale także na rodzaj farby, który powinien być dopasowany do konkretnego wnętrza. W poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania nie należy kierować się natomiast ceną – tańsze farby niemal zawsze są słabszej jakości, kiepsko kryją i szybko tracą na wyglądzie.

Farba dopasowana do wnętrza

Wybór koloru, jaki pojawi się na naszych ścianach, to nie wszystko. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na rodzaj farby. I nie wystarczy tu napis na opakowaniu, że jest przeznaczona do ścian i sufitów. Istotny jest również jej rodzaj. Najbardziej uniwersalne są farby akrylowe, które dobrze sprawdzają się w takich pomieszczeniach jak salon, sypialnia, pokój dziecięcy czy młodzieżowy. Są elastyczne, przyczepne, dobrze przylegają do podłoża i szybko schną. Są również bardzo wydajne, co przemawia za ich wyborem. Nie zawsze są jednak odporne na zabrudzenia i ścieranie, dlatego do niektórych wnętrz zdecydowanie lepiej wybrać farby lateksowe. W kuchni i łazience to właśnie takie rozwiązanie sprawdzi się lepiej. Farby lateksowe są odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, a pomalowaną nimi ścianę można myć.

Stawiaj na solidne marki

Wybierając farby do wnętrz, warto zwracać uwagę na ich parametry i przeznaczenie, ale również kierować się renomą producenta. Znana, sprawdzona marka, polecana przez klientów to najlepszy wyznacznik zadowolenia z zakupu, a docelowo – z dobrze pomalowanej ściany. Sprawdź, jakie kolory i rozwiązania oferują farby Magnat do ścian i sufitów i przekonaj się, jak efektownie będą wyglądać na ścianie.

Jeśli szukasz tańszej opcji, dobry internetowy sklep budowlany może być strzałem w dziesiątkę. W sklepach online za te same produkty zapłacimy czasem mniej niż w stacjonarnych sklepach z akcesoriami wnętrzarskimi.

Dodaj komentarz