Krynica-Zdrój, perła polskich uzdrowisk, znana jest nie tylko z leczniczych wód, ale także jako baza wypadowa dla zapalonych turystów i miłośników gór. Otoczona malowniczymi szczytami Beskidu Sądeckiego, przyciąga tych, którzy chcę połączyć relaks z aktywnym wypoczynkiem. Poznajcie malownicze szlaki turystyczne, które warto odwiedzić w Krynicy i najbliższej okolicy. 

 

Komfortowy wypoczynek – baza noclegowa w Krynicy

Zanim wyruszymy w góry i na szlaki, warto zarezerwować z wyprzedzeniem swoje miejsce noclegowe. Krynica-Zdrój oferuje szeroką gamę możliwości noclegowych, które zadowolą każdego turystę. Od luksusowych hoteli z pełnym pakietem spa, przez urokliwe pensjonaty, aż po przytulny krynica apartament — każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Szlaki na Jaworzynę Krynicką 

Zacznijmy od klasyka – szlak na Jaworzynę Krynicką to absolutny must-do dla każdego odwiedzającego Krynice. Jego popularność wynika z niewielkiego stopnia trudności (szlak zielony) i spektakularnych widoków, jakie oferuje na metę. Na szczyt prowadzą dwa szlaki – zielony i czerwony. Startując z centrum miasta, w ciągu zaledwie dwóch godzin możesz stanąć na szczycie, na wysokości 1114 m n.p.m.  Na szczyt możemy również wjechać kolejką gondolową. 

Szlak czerwony 

Jednym z popularniejszych jest szlak czerwony, który wiedzie z tętniącego życiem krynickiego deptaka aż na szczyt Jaworzyny Krynickiej. Przez prawie 10 kilometrów trasy, wędrowcy mogą podziwiać zmieniające się krajobrazy, od urokliwych dolin po skaliste wierzchołki, z Diabelskim Kamieniem jako jednym z bardziej pamiętnych punktów. Choć trasa ta wymaga około 4 godzin marszu w jedną stronę, nagrodą jest zapierający dech w piersiach widok z góry oraz poczucie spełnienia po zdobyciu szczytu.

 

Szlak żółty z centrum miasta 

 

Dla tych, którzy preferują nieco krótsze trasy, idealnym wyborem może być szlak żółty, okrążający centrum Krynicy. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy chcą połączyć relaksujący spacer z możliwością poznania okolicznych atrakcji. Szlak ten prowadzi przez Parkową, Huzary, aż do Jaworzynki i z powrotem na deptak, oferując przy tym wspaniałe widoki i możliwość odpoczynku na łonie natury.

 

Krynica-Zdrój to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek, niezależnie od pory roku. Latem szlaki kuszą zielenią i kwitnącymi łąkami, jesienią – feerią barw, a zimą – śnieżnymi krajobrazami i możliwością uprawiania sportów zimowych. Każda pora roku ma swój urok i oferuje inne atrakcje.

 

Dodaj komentarz