Wycinarka laserowa to urządzenie wykorzystujące wiązkę światła laserowego do cięcia i wycinania materiałów. Światło laserowe jest skierowane na powierzchnię materiału, co powoduje jego stopienie i wycinanie określonego kształtu. Wycinarki laserowe są wykorzystywane w przemyśle, rzemiośle oraz w prototypowaniu i projektowaniu. Zdecydowanie warto postawić na lasery Fiber. Cieszą się one dużą popularnością.

Lasery Fiber. Czym są i jakie mają właściwości?Lasery Fiber są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu, głównie w firmach, które specjalizują się w szeroko rozumianej obróbce metali, szczególnie w wycinaniu kształtów i otworów w różnego typu materiałach.

Jedną z najważniejszych cech laserów Fiber jest ich wysoka sprawność. Oznacza to, że większość energii elektrycznej zamieniana jest na energię świetlną, co pozwala na osiągnięcie bardzo dużej mocy wyjściowej. Inną ważną właściwością laserów Fiber jest ich wysoka jakość wiązki laserowej. Dzięki temu, że światło jest wytwarzane w światłowodzie o stałym przekroju, wiązka laserowa jest bardzo stabilna i ma małą średnicę, co umożliwia precyzyjne cięcie.


Co robi wycinarka laserowa?


Nowoczesna wycinarka laserowa to podstawowe wyposażenie firm, które specjalizują się w kompleksowej obróbce metali. Wycinarka laserowa jest używana do:

  • cięcia i wycinania różnych materiałów, takich jak metal, drewno, skóra, tkaniny, papier, akryl i wiele innych,
  • produkcji precyzyjnych i powtarzalnych części i elementów w przemyśle.
  • tworzenia unikalnych wzorów i projektów w rzemiośle,
  • produkcji prototypów, małych serii oraz elementów modeli i projektów w prototypowaniu i projektowaniu,
  • znakowania i grawerowania, na przykład na metalu lub drewnie, dla celów identyfikacyjnych i reklamowych.

Zdecydowanie warto postawić na taką, która ma dobre parametry, jest łatwa w sterowaniu, jak również pozwala na swobodną pracę na różnych materiałach. Dzięki temu nasza oferta będzie mogła być kompleksowa. Dotrzemy do większej ilości klientów.

Dodaj komentarz