Oddanie zepsutego, starego samochodu do punktu skupu lub podobnego pozwala na pozbycie się problemu. Pojazdy złożone są z wielu części i elementów mechanicznych oraz elektronicznych. Pozostawianie ich bez właściwego działania np. w garażu lub na wysypisku nie jest właściwym rozwiązaniem.

Gdzie jest wykonywane auto złomowanie?

W wielu miejscowościach znajdują się punkty, w których można pozostawić uszkodzony samochód z przeznaczeniem na sprzedaż lub złom. Punkty wykonujące auto złomowanie w kujawsko-pomorskim płacą sprzedającym określoną sumę za każdy dostarczony samochód. Nie są to zbyt duże kwoty, ale można trafić naprawdę niezłe oferty.

Złomowanie polega przeważnie na rozłożeniu pojazdu na „części pierwsze”, tak, by było możliwe jak najlepsze zagospodarowanie elementów wartościowych i pozbycie się tych, które się do niczego nie przydadzą. Auto złom może wykonać taką pracę na miejscu. Często jednak współpracuje z firmami dysponującymi zapleczem np. hutniczym.

Czy auto złomowanie się opłaca?

Oddanie pojazdu na złom to czynność, która w pewnym momencie jest jedynym rozsądnym wyjściem. Punkty takie jak skup aut w kujawsko-pomorskim mogą przyjąć od właściciela samochody lekko, średnio i naprawdę poważnie uszkodzone. Każdy dostarczony pojazd jest wyceniany zależnie od wartości, jaką przedstawia.

Placówki skupujące uszkodzone pojazdy są obecnie bardzo często spotykane. Auto złom może przyjmować też części lub niekompletne auta, np. po usunięciu tego, co kierowca może jeszcze wykorzystać. Zakup poprzedza wycena. Niekiedy można uzyskać lepszą cenę w innym punkcie, warto więc to sprawdzać.

Auto złom – jakie są alternatywy?

Pojazd, który nie jest już zdatny do użytku, stanowi problematyczny balast np. w garażu lub na podwórku. Niekiedy przekazanie go do punktu realizującego auto złomowanie to jedyna słuszna decyzja. Jeśli samochód jest jeszcze choć trochę sprawny, może być lepiej sprzedać go na części. Możliwe, że przyjmie go ta sama placówka.

Podsumowując, złomowanie pojazdów jest wykonywane przez specjalne placówki. Pozyskują one ze złomu różne wartościowe surowce, a reszta jest utylizowana.

Dodaj komentarz