Szeroka gama wyrobów nikotynowych dostępnych na rynku może zawrócić w głowie. Jedną z ostatnich nowości są woreczki nikotynowe, które pojawiają się w sklepach coraz częściej. Co warto o nich wiedzieć? Jak z nich korzystać?

Woreczek nikotynowy – co to jest?

Produkty określane jako woreczki nikotynowe – https://nikotynowe.pl/ albo torebki nikotynowe to wyroby zawierające nikotynę w formie małych woreczków, które przeznaczone są do umieszczenia w jamie ustnej. Wewnątrz woreczka znajduje się granulat zawierający składniki aktywne jak nikotyna, substancje smakowe i zapachowe, które wydzielają się pod wpływem ciepła i śliny.

Taka forma powoduje, że woreczki nikotynowe stanowią alternatywę dla innych wyrobów powstających z nikotyny, na przykład dla papierosów, e-papierosów, tabaki.

Zalety woreczków nikotynowych

Woreczki – torebki nikotynowe ze względu na swoją formę oraz sposób użytkowania wyrównają się wieloma zaletami w porównaniu do innych produktów tytoniowych.

Woreczki nikotynowe – zalety:

  • można korzystać z nich w każdym miejscu, ponieważ są dyskretne

  • nie oddziałują na układ oddechowy, ponieważ nie wymagają spalania i nie wydzielają dymu

  • nie powodują nieestetycznych odbarwień na zębach, dlatego dbają o ich estetyczny wygląd

  • można kupić je w kilku stopniach mocy pod względem ilości nikotyny

  • oferowane są w różnych smakach do wyboru, na przykład cytrynowym, jagodowym, miętowym, kawowym, o smaku coli

Główny minusem woreczków pozostaje ich cena, ponieważ za opakowanie zawierające 20 sztuk woreczków należy zapłacić cenę od 15 do 30 złotych.

Jak używać woreczków nikotynowych?

Torebki – woreczki nikotynowe są bardzo proste w używaniu i są przy tym bardzo dyskretne, więc można korzystać z nich w wielu miejscach, także tych, gdzie nie wolno używać papierosów i e-papierosów.

Aby skorzystać z woreczka nikotynowego, należy wyciągnąć go z opakowania i umieścić w ustach. Woreczki wkłada się pomiędzy górą wargę a dziąsło. Są małe i nie powodują dyskomfortu.

Woreczek w ustach trzyma się przez około 30 minut. W tym czasie, pod wpływem śliny i ciepła, z jego wnętrza zaczynają wydostawać się substancje aktywne, czyli nikotyna, a także składniki odpowiadające za aromat i smak woreczka. Odczuwane jest wtedy delikatne mrowienie – to znak, że nikotyna zaczyna działać i wchłania się w tkanki, aby następnie przedostać się do krwiobiegu i dać efekt relaksacji.

Po 30 minutach woreczek wyjmuje się z ust. Można schować go w specjalnej przegródce w opakowaniu woreczków aż do czasu, gdy będzie można go bezpiecznie wyrzucić. Nie należy wyrzucać woreczków na ziemię, ponieważ mogą one powodować niebezpieczeństwo dla dzieci, zwierząt.

Dodaj komentarz