Przyczepa to absolutny niezbędnik w każdym gospodarstwie rolnym i to niezależnie od jego powierzchni. Warto pamiętać, że dobry sprzęt to połowa sukcesu zarówno podczas zbiorów, jak i zasiewania pola, dlatego też wybierając konkretne rozwiązania należy przystosować je do naszych indywidualnych potrzeb. Przyczepy rolnicze skorupowe należą do najchętniej wybieranych modeli dostępnych na rynku, co nie jest dziełem przypadku. Gdzie znajdują swoje zastosowanie i dlaczego warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Przyczepy rolnicze skorupowe – czym się charakteryzują?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów przyczep rolniczych, które najczęściej dzieli się ze względu na zastosowanie, typ podwozia, konstrukcji czy zabudowy. Przyczepa skorupowa najczęściej posiada tylko jeden element ruchomy w swojej tylnej części, dzięki czemu gwarantuje szczelność podczas przewożenia towarów wrażliwych na działanie szkodliwych warunków. To co wyróżnia tego typu przyczepy to trapezowy kształt skrzyni, który niesie ze sobą wiele korzyści podczas jej użytkowania.

Przyczepa skorupowa – co można w niej przewozić?

Jednym z powodów, dla których przyczepy rolnicze skorupowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród rolników jest wcześniej wspomniana szczelność. Solidna konstrukcja zapewnia bezpieczny transport różnego rodzaju płodów rolnych, zwłaszcza tych wrażliwych m.in. na obecność wody. W tego typu przyczepach możemy przewozić np. rośliny okopowe, w tym buraki, ziemniaki, marchew, pietruszkę czy rzepę. To jednak nie koniec ich możliwości. Wielu rolników z powodzeniem wykorzystuje je do transportu zarówno materiału na kiszonki, jak również surowców sypkich w postaci piasku czy żwiru.

Przyczepa skorupowa i jej zalety

Przyczepa skorupowa to duży krok w stronę jeszcze bardziej wydajnej pracy niemal każdego rolnika. Nie można jej odmówić trwałości, wytrzymałości czy bezawaryjności. Uniwersalność to kolejna z jej cech, dzięki której staje się podstawowym narzędziem w wielu gospodarstwach rolnych. Nie można przejść obojętnie obok trapezowego kształtu przyczep skorupowych, dzięki któremu jej rozładunek to przysłowiowa bułka z masłem.

Warto stawiać na sprzęty renomowanych producentów, którzy proponują rozwiązania jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie. Jednym z nich jest polska firma Zasław, która nieprzerwanie od 1953 roku wypuszcza na rynek wysokiej jakości urządzenia i pojazdy, a wśród nich przyczepy rolnicze, naczepy samochodowe i wiele innych. Sprzęty marki Zasław schodzące z hali produkcyjnej w Andrychowie to gwarancja zadowolenia, o której można usłyszeć nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju.

Pełna oferta oraz konfigurator dostępne na stronie: ZASLAW.pl.

Dodaj komentarz