Przyswojenie języka obcego to proces długotrwały, do którego konieczna jest systematyczność i konsekwencja. Całkowity czas nauki jest kwestią indywidualną, ponieważ zależy na przykład od dobranej metody, motywacji czy poświęconego na nią czasu. Niezależnie od dziedziny, systematyczność i motywacja to podstawa do szybkiego osiągnięcia zamierzonych efektów. Ile czasu powinno się więc poświęcać na naukę języków obcych?

 

Planowanie nauki języka

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile powinno się poświecić czasu na naukę języka, aby efekty były zadowalające. Przyswojenie nowej mowy to długotrwały i złożony proces, dlatego najważniejsza jest tutaj regularność i konsekwencja. Aby odpowiednio zmotywować się do nauki i wykonać zamierzony cel, powinno się wcześniej odpowiednio ją rozplanować, szczególnie jeśli proces ma być przeprowadzony samodzielnie.

Należy więc zastanowić się, ile wolnego czasu w tygodniu można przeznaczyć na naukę języka. Istotne, aby były to systematyczne odstępy. Trzymanie się wyznaczonych zasad w końcu wypracuje w nas nawyk, a kilka godzin tygodniowo przeznaczonych na naukę nie będzie stanowiło problemu.

Ile czasu dziennie na naukę języka?

W zależności od tego czy jesteśmy początkującymi uczniami czy przechodzimy przez wyższe etapy poznawania języka, czas potrzebny na przyswojenie nowych informacji będzie inny. Uczniowie rozpoczynający przygodę z nauką języka obcego powinni poświęcać znacznie więcej wolnych chwil. Można wówczas pokusić się nawet o godzinę pracy nad materiałem dziennie. Zaawansowani uczniowie będą opanowywać kolejne zagadnienia znacznie szybciej, muszą jednak pamiętać o konsekwencji i systematyczności.

Nauka języka samodzielnie czy w szkole językowej?

Dla sprawniejszego przebiegu całego procesu warto skorzystać z usług szkół językowych. Uczeń ma wówczas pewność, że jego materiał jest dobrze dobrany, stawia się na wyznaczone godziny zajęć, nie ma więc problemu z wymówkami. Dodatkowo metody wyznaczone przez lektorów pomagają osiągnąć znacznie szybsze efekty, a rezultaty pracy są monitorowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na język angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz