Nawet podstawowa wiedza marketingowa wystarczy, by wiedzieć, że ludzie bardzo często kupują oczami. Zanim klient przekona się, jak dobry jest produkt, musi go kupić, a skutecznie do tego zachęca go opakowanie, w jakim widzi to, czego potrzebuje. Świadomość klientów ciągle rośnie i oprócz atrakcyjnego wyglądu opakowania chcą, by było ono ekologiczne i czy umożliwia wygodne korzystanie z produktu. Czy w przypadku kosmetyków opakowanie również musi spełniać dodatkowe wymagania? Sprawdź!

Czym wyróżnia się dobre opakowanie kosmetyku

Trudno jest dokonać po raz pierwszy wyboru kosmetyku na podstawie jego skuteczności. Na efekt kuracji trzeba czasem dość długo czekać i nie da się w żaden sposób rozpoznać organoleptycznie dobrego i mniej udanego produktu. Dlatego stawiający na właściwie dobrane opakowania kosmetyczne producent może uzyskać już na starcie sporą przewagę nad konkurencją. Aby to osiągnąć, musi zastanowić się, do kogo adresuje swoje kosmetyki i jakie wartości ceni ta grupa klientów.

Bardzo ważne jest ideologiczne dopasowanie opakowania do produktu. Jeśli stawiasz na naturalność składników i oryginalne receptury, które pochodzą od rdzennej ludności zamieszkującej okolice, w których zbiera się zioła wchodzące w jego skład, musi to znaleźć odzwierciedlenie w opakowaniu. Warto wtedy postawić na proekologiczne materiały, które mogą być ponownie użyte.

Jakie znaczenie dla wygody mają dobrze zaprojektowane nakrętki

Wielu producentów kosmetyków zwraca dużą uwagę na główną część opakowania, zapominając, że zakrętki plastikowe również mogą decydować o rynkowym powodzeniu produktu. Każdorazowa konieczność odkręcania zakrętki produktu, który przy tej okazji może się wylać, lub w inny sposób zmarnować, na pewno nie wpływa na pozytywne opinie.

Dlatego tak bardzo doceniane są rozwiązania typu flip top. Ten zatrzaskowy rodzaj zakrętek pozwala nie tylko wygodnie, ale również za pomocą jednej ręki uporać się z otworzeniem i późniejszym zamknięciem pojemnika. Każdy, kto potrzebował trochę więcej kremu albo innego kosmetyku w trakcie jego aplikacji wie, jak ważne jest, by można było przeprowadzić sprawnie tę operację.

Dodaj komentarz