Bezpieczna jazda rowerem wymaga spełnienia kilku warunków, wśród których na początku listy znajdują się sprawne części. Rower może służyć długo, ale prędzej czy później pojawią się uszkodzenia, części zużyją się. Jednym z przykładów są amortyzatory, które należy poddawać kontroli co około 100 godzin jazdy.

Kiedy trzeba odwiedzić serwis amortyzatorów?

Rowery to pozornie nieskomplikowane pojazdy, więc ich użytkownicy mogą bagatelizować  regularne przeglądy. Wbrew pozorom ważne jest, by przynajmniej co pewien czas odwiedzać takie punkty jak serwis amortyzatorów w Skawinie. Nawet rzadko używany rower wymaga poddania go serwisowi choćby raz na rok. 

Przeciętne rowery mają jeden amortyzator, ale zdarzają się też modele z dwoma. Nie ma to większego znaczenia, jeśli chodzi o serwis. Sprawny amortyzator jest niezbędny w rowerze, który ma bezpiecznie jeździć i łatwiej hamować. Gdy szwankuje lub wyczuwa się jego niestabilną pracę, można skorzystać z serwisu zamiast od razu myśleć o wymianie.

Serwis amortyzatorów – gdzie go znaleźć?

W wielu miejscowościach istnieją mniejsze serwisy czy też punkty serwisowe, w których można dokonać zautomatyzowanej naprawy. Może je udostępniać np. sklep rowerowy w Skawinie. W przypadku konieczności wykonania profesjonalnego serwisu części lepiej znaleźć punkt, w którym czynności te zostaną zrealizowane przez pracowników. 

Samodzielnie lub z pomocą serwisu sprawdza się, czy rower posiada amortyzator z przodu czy z tyłu. Ustala się również typ amortyzatora, m.in. sprężynowy, powietrzny. W zależności od tego niezbędne będą inne czynności serwisowe. Może też zdarzyć się tak, że w danym punkcie da się poddać serwisowi tylko jeden rodzaj amortyzatora.

Dlaczego serwis amortyzatorów jest tak istotny?

Sprawne amortyzatory nie oznaczają bardzo dużych wydatków. Robiąc to regularnie można zaoszczędzić na kosztowniejszych wymianach części, nie mówiąc już o ewentualności wypadku. Ceny podstawowego serwisu dla większości amortyzatorów nie przekraczają 70 zł. 

Podsumowując, warto realizować serwis amortyzatorów wystarczająco często, by nie odczuwać ich zużycia. Gdy jeździ się rzadziej, można odwiedzać serwis raz w roku. 

Dodaj komentarz