Posiadanie kilku nieestetycznych wgnieceń na samochodzie może być bardzo irytujące. W takim przypadku konieczne będzie wyciąganie wgnieceń, na przykład usuwanie wgnieceń bez lakierowania. Jest to rozwiązanie, na które warto się zdecydować zwłaszcza przy niewielkich wgnieceniach.

Czym jest wgniecenie?

Co to jest wgniecenie? Wgniecenie to wgłębienie w karoserii. Powstaje ono zwykle w wyniku bezpośredniego uderzenia samochodu w inny samochód lub w inny przedmiot. W takiej sytuacji niezbędne będzie wyciąganie wgniotek, np. wyciąganie wgniotek w Bielsku-Białej.

Na czym polega wyciąganie wgniotek?

Usuwanie wgnieceń polega na użyciu specjalistycznych narzędzi i technik do naprawy wgnieceń w elementach metalowych, w tym w samochodach, ale i w innych pojazdach, np. motorach czy łodziach. Proces ten zwykle wymaga użycia ciepła i ciśnienia, co może czasami spowodować uszkodzenie otaczającego obszaru, jeśli nie jest wykonywane ostrożnie.

Obecnie istnieje kilka podstawowych metod usuwania wgnieceń. Na przykład jeśli chodzi o usuwanie wgnieceń w Skoczowie zazwyczaj stosuje się tam wspomniane już usuwanie wgnieceń bez lakierowania (zwłaszcza w przypadku lżejszych wgnieceń). Poważniejsze wgniecenia mogą wymagać naprawy polegającej na usunięciu lakieru wokół uszkodzonego obszaru, a następnie wypełnieniu go pastą wypełniającą lub masą żywiczną, po czym starannym przetarciu i wykończeniu lakierem do poprawek.

Wyciąganie wgnieceń – średni koszt

Usuwanie wgnieceń to proces polegający na przywróceniu pierwotnego kształtu wgniecionego miejsca na karoserii samochodu.

Średni koszt usunięcia wgniecenia zależy od lokalizacji danego wgniecenia i oczywiście warsztatu, w którym zostanie przeprowadzana próba przywrócenia karoserii oryginalnego, estetycznego wyglądu i kształtu. Na szczęście usuwanie wgnieceń nie kosztuje zwykle więcej niż kilkaset złotych i jest to już maksymalna kwota, jaką trzeba zapłacić za wgniecenia po stłuczce.

Dodaj komentarz