Centrum Handlowe Złote Tarasy jak co roku weźmie udział w ogólnoświatowej akcji Godzina dla Ziemi, zainicjowanej przez Fundację WWF. Celem projektu jest wsparcie ochrony środowiska naturalnego.

W ramach akcji Godzina dla Ziemi, 24 marca o godzinie 20:30 Złote Tarasy symbolicznie wyłączą podświetlenie elewacji na 60 minut. To już jedenasta odsłona ogólnoświatowej inicjatywy WWF, której uczestnicy wyrażają swoje wsparcie dla ochrony środowiska naturalnego. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”, w której głównym celem będzie doprowadzenie do przyspieszenia prac nad utworzeniem Turnickiego Parku Narodowego.

W 2017 roku w akcji wzięło udział 187 państw na 7 kontynentach. W Polsce w akcję zaangażowało się prawie 80 miast. Zgasły lampy oświetlające najbardziej charakterystyczne budynki: w Warszawie – Stadion Narodowy, w Krakowie – Kościół Mariacki, w Gdańsku – Dwór Artusa, w Katowicach – Spodek, a także mosty na Wiśle. Złote Tarasy zapraszają do przyłączenia się do akcji Godzina dla Ziemi WWF.

Dodaj komentarz