Aby otrzymać od lekarza zwolnienie lekarskie (L4), nie trzeba spotykać się z nim osobiście. Teraz można uzyskać je także przez internet. Zobacz, na czym polega procedura wypisania zwolnienia lekarskiego online!

Konsultacje medyczne online coraz popularniejsze

Wizyty lekarskie przez internet są dzisiaj bardzo popularne i korzysta z nich wielu pacjentów. Są one znacznie wygodniejsze niż osobiste udawanie się do lekarza, do którego trzeba dojechać i następnie czekać w kolejce, tracąc swój czas.

Właśnie dlatego wiele placówek medycznych, głównie prywatnych, umożliwia obecnie konsultację medyczną przez internet. W jej trakcie można również otrzymać receptę i zwolnienie lekarskie.

Zwolnienie lekarskie przez internet – kiedy warto?

Zwolnienie przez internet będzie najlepszym wyborem w sytuacji, gdy wizyta w gabinecie nie jest możliwa albo byłaby ona bardzo uciążliwa.

Najczęściej zwolnienie lekarskie online – https://receptyonline24.pl/product-category/e-konsultacja/ jest wybierane wtedy, gdy pacjent nie ma dobrego samopoczucia albo doznał urazu, który uniemożliwia mu skorzystanie z wizyty osobiście. Wystarczy wtedy tylko dostęp do internetu na komputerze lub telefonie, by skonsultować się z lekarzem i otrzymać L4.

Jak uzyskać L4 przez internet?

Otrzymanie zwolnienia lekarskiego przez internet nie jest skomplikowaną procedurą.

Przede wszystkim trzeba wybrać placówkę oferującą konsultacje medyczne online, a następnie zarejestrować się w niej na wizytę. Można wybrać również terminy wizyt w ciągu najbliższej godziny.

Przed wizytą należy też wypisać kwestionariusz, w którym umieszcza się informacje na temat swojego zdrowia, w tym objawów, chorób, stosowanych leków.

Wizyta prowadzona jest przez komunikator i składa się z wywiadu lekarskiego. Następnie lekarz od razu wypisuje zwolnienie lekarskie online, a informacje na jego temat przekazywane są od razu do bazy danych w ZUS oraz do pracodawcy.

Ile kosztuje wypisanie zwolnienia lekarskiego przez internet?

Cena za zwolnienie lekarskie online jest przede wszystkim zależna od wybranej placówki medycznej.

Zwykle za konsultację z wizytą, podczas której wypisuje się zwolnienie, trzeba zapłacić od około 60 do 150 złotych. Cena waha się w zależności od specjalności lekarza i cennika w placówce medycznej.

Więcej informacji dotyczących cenników konsultacji medycznych online można uzyskać przez internet.

Wobec tego uzyskanie zwolnienia przez internet nie jest skomplikowane i dodatkowo wcale nie jest związane z wysokim kosztem. To bardzo dobry wybór dla tych osób, które z różnych powodów nie mogą udać się do lekarza.

Dodaj komentarz