Pluskwy to owady odpowiadające za swędzące ukąszenia na naszych ciałach. Powodują dyskomfort oraz mogą przenosić choroby. Dlatego tak ważne jest zwalczanie pluskiew, gdy tylko podejrzewamy ich obecność w domu. Jednak jak zwalczać pluskwy skutecznie?

Zwalczanie pluskiew przez profesjonalistów

Przede wszystkim nie należy na własną rękę podejmować decyzji, czym zwalczać pluskwy. Powinni się tym zająć fachowcy, posiadający odpowiednie kompetencje. Decyzja uzależniona jest od wielu czynników. Wśród nich znajduje się specyfika danego obiektu oraz wielkość populacji insektów. Należy podkreślić, że profesjonalne preparaty do zwalczania pluskiew to bardzo mocne środki. Niektórych z nich nie można dostać w sklepie, ponieważ stosowanie ich przez laików mogłoby być niebezpieczne. Fachowe zwalczanie pluskiew oferuje między innymi firma Stander.

Czym zwalczać pluskwy — najpopularniejsze metody

Dzisiaj każda dobra firma zwalczająca pluskwy oferuje co najmniej kilka metod usuwania insektów. Najpowszechniej, w walce z pluskwami, stosuje się:

  • zamgławianie ULV,
  • żelowanie,
  • oprysk szczegółowy.

Dezynsekcja pluskiew może opierać się na różnych metodach. Zamgławianie ULV to zwalczanie pluskiew poprzez rozpylenie w pomieszczeniu zimnej mgły. Zawiera ona substancje toksyczne dla owadów. Natomiast żelowanie to metoda doceniana ze względu na bezinwazyjność.

Polega ona na zastosowaniu trującego żelu. Choć jest on zabójczy dla insektów, okazuje się bezpieczny dla człowieka i zwierząt domowych. Natomiast oprysk szczegółowy to aplikacja trucizny z wodą pod ciśnieniem.

Czy ozonowanie zwalcza pluskwy?

Ozonowanie to zabieg o udowodnionej skuteczności w zakresie dezynfekcji. Ponadto doskonale sprawdza się w zwalczaniu przykrych zapachów. Jednak czy ozonowanie zwalcza pluskwy? Dlaczego nie wymieniliśmy tego procesu wśród najpopularniejszych metod zwalczania pluskiew?

Jak na razie ozonowanie nie pojawia się wśród najpopularniejszych odpowiedzi na pytanie, czym zwalczać pluskwy. Niemniej jednak wiele danych wskazuje, że ozon doskonale sprawdza się w tej roli. Dzisiaj już niejedna firma zwalczająca pluskwy dołączyła ozonowanie do swojego zakresu usług. Bez wątpienia jest on skuteczniejszy niż domowe preparaty do zwalczania pluskiew. Co warto podkreślić, przeprowadzane przez fachowców ozonowanie to zabieg krótkotrwały i w pełni bezpieczny.

Jak staraliśmy się pokazać, istnieją różne sposoby na zwalczanie pluskiew. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej metody specjaliści biorą pod uwagę szereg czynników. Następnie stosują jeden ze sposobów o udowodnionej skuteczności.

Warto mieć na uwadze, że tylko profesjonalne metody i preparaty do zwalczania pluskiew posiadają udowodnioną skuteczność. Dlatego chcąc się pozbyć problemu raz na zawsze, należy się zgłosić do specjalistów. Samodzielna walka z tymi insektami to tylko odkładanie w czasie tego, co nieuniknione. Natomiast im późniejsze podjęcie realnej walki z pluskwami, tym jest ona trudniejsza, dłuższa, a także… droższa.

Dodaj komentarz