Obecnie można kupić je w wielu kioskach i trafikach – woreczki nikotynowe to nowość na rynku, która wzbudza duże zainteresowanie. Czym dokładnie są tego typu wyroby? Wyjaśniamy, do czego służą i jakie mają właściwości.

Torebki, woreczki, saszetki nikotynowe

Wyroby te występują pod wieloma nazwami – oferowane są jako woreczki nikotynowe – https://whitesnus.pl/ saszetki nikotynowe czy torebki nikotynowe. Mają wygląd małych torebek, w których znajduje się włókno nasączone nikotyną.

Tego typu wyroby nikotynowe mogą być używane zamiast papierosów czy e-papierosów. Są one dyskretne, ponieważ w trakcie znajdują się w ustach.

Chociaż woreczki nikotynowe są bardzo podobne do snus, to jednak w rzeczywistości są to zupełnie inne typy wyrobów, więc nie powinno się ich mylić. Różnica w tym przypadku zasadza się na ich innym składzie.

Co znajduje się wewnątrz woreczków nikotynowych?

Woreczki tego typu wewnątrz zawierają włókna roślinne, które się nie rozpuszczają. Są one nasączone za pomocą nikotyny w odpowiedniej dawce oraz zawierają dodatkowe substancje zapachowe i smakowe.

W trakcie używania woreczków nikotynowych dochodzi zatem do wydzielania się nikotyny, która przenika do śluzówki w ustach, a następnie do krwiobiegu. Towarzyszy temu jednocześnie przyjemny smak i zapach, na przykład cytrusów, mięty czy jagód, ponieważ woreczki nikotynowe dostępne są w wielu wariantach do wyboru.

Producenci woreczków oferują je również w różnych wariantach pod kątem „mocy”, czyli zawartości nikotyny. Dzięki temu można również dostosować je do swoich potrzeb, a także stopniować „moc” od wyższej do niższej, co może być pomocne w rzuceniu nałogu.

Jakie właściwości mają torebki nikotynowe?

Wśród najważniejszych właściwości wyróżniających torebki nikotynowe warto wskazać na poniższe:

  • Dyskrecja – tego typu wyroby są umieszczane w ustach, więc w trakcie ich stosowania nie pojawia się dym. W efekcie mogą być używane w praktycznie dowolnym miejscu, także tam, gdzie obowiązuje zakaz palenia.
  • Różne „moce” do wyboru – woreczki dostępne są w różnych wariantach pod względem ilości nikotyny, więc można dobrać je do swoich potrzeb.
  • Przyjemny smak i zapach – dzięki temu używanie woreczków jest bardzo wygodne.
  • Brak osadów na zębach – w przypadku snus, który zawiera tytoń, dochodzi do pojawiania się osadów na zębach. Woreczki nikotynowe nie zawierają tytoniu, a samą nikotynę, dlatego dbają one o wygląd uśmiechu.

Jaka jest cena woreczków nikotynowych?

Pod kątem cenowym woreczki nikotynowe nie są obecnie drogie, ponieważ dzisiaj można też kupić je w wielu miejscach. Najczęściej za opakowanie zawierające 20 sztuk torebek należy zapłacić 25-30 złotych.

Dodaj komentarz