Pompy o budowie łopatkowej pozwalają na efektywne przemieszczanie wielu typów mediów, również tych, które nie mogą być transportowane z użyciem innych typów pomp. Jak działają pompki łopatkowe? Jakie jest ich zastosowanie?

Budowa i działanie pomp łopatkowych

W przemyśle wykorzystywane są różne rodzaje pomp, które pozwalają na efektywne tłoczenie wielu typów mediów. Zaliczane są do nich także pompy o budowie łopatkowej.

Pompy łopatkowe wyróżniają się zastosowaniem rotora i łopatek. W trakcie pracy przesuwające się łopatki zbierają stałą ilość medium i przesuwają go w określonym kierunku. Działanie sił odśrodkowych i hydraulicznych powoduje, że medium przemieszczane jest bardzo sprawnie przy niskich stratach energii oraz zachowaniu stałej ilości cieczy.

Atutem pomp łopatkowych jest również możliwość pracy dwukierunkowej. Oznacza to, że łopatki z rotorem mogą poruszać się w obu kierunkach, co znacznie usprawnia transport medium.

Kiedy stosowane są pompy łopatkowe?

Pompy łopatkowe mają bardzo szerokie zastosowanie i obecnie używane są one w wielu różnych zakładach pracy. Najczęściej stosowane są w obszarach przemysłu, między innymi wydobywczego, produkcyjnego, przetwórczego.

Tego typu pompy, między innymi pompy Thomas – https://www.garenpost.com.pl/pompy-thomas.html mogą pracować z wieloma różnymi mediami, również tymi, które zawierają ścierne cząstki stałe oraz nie mają właściwości smarujących.

Za pomocą pomp można między innymi transportować wodę, alkohole, paliwa, rozpuszczalniki, glikole, masy bitumiczne, asfalty, oleje, melasy, aby wspomnieć o niektórych typach mediów.

Pompy są dostępne w wielu wariantach, dlatego można dopasować je indywidualnie do konkretnego przeznaczenia. Do powoduje, że mają one uniwersalne zastosowanie w wielu obszarach przemysłu, gdzie zapewniają sprawne i niezawodne działanie.

Gdzie zamówić pompy łopatkowe?

Na polskim rynku znajduje się obecnie wielu producentów pomp łopatkowych dla przemysłu.

Bardzo popularne są przede wszystkim pompy Thomas, które wyróżniają się wysoką efektywnością i niezawodnością pracy, dzięki czemu mogą posłużyć na długi czas. Pompy te są dostępne w różnych wersjach, dzięki czemu można dobrać je do konkretnego przeznaczenia. Dostępna gama części zamiennych pozwala na ich łatwe serwisowanie i konserwowanie.

Więcej informacji dotyczących oferty producentów pomp łopatkowych można znaleźć już teraz na ich witrynach internetowych, gdzie również można zapoznać się z ich parametrami technicznymi i cenami. Zamówienia na pompy mogą być też składane w internecie z dostawą do klienta.

Dodaj komentarz