1 sierpnia o godz. 15:00 Jurek Owsiak wraz z Romanem Polańskim, ostatnim zawiadowcą stacji Żary, ogłoszą oficjalny start jubileuszowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Dziś, w trakcie konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, podsumowano ostatnie przygotowania do wydarzenia oraz zaplanowane atrakcje.

W konferencji, którą poprowadził Jurek Owsiak, uczestniczyli: Elżbieta Anna Polak (Marszałek Województwa Lubuskiego), Zdzisław Garczarek (dyrektor Kostrzyńskiego Centrum Kultury), Maciej Odziemski (przedstawiciel marki LECH), Ewa Sankowska – Sieniek (przedstawicielka marki PLAY), Dominika Zientalak (przedstawicielka marki mBank) oraz Krzysztof Śpiewek (przedstawiciel marki ALLEGRO). Całość konferencji na język migowy tłumaczyła Karina Akseńczuk z firmy Sevenet.

Jubileuszowa edycja Pol’and’Rock upływać będzie pod znakiem edukacji ekologicznej. Zarówno Fundacja WOŚP (m.in. kontynuując akcję Zaraz Będzie Czysto), jak również sponsorzy i partnerzy festiwalu, przygotowali dla uczestników wydarzenia szereg aktywności, mających zachęcić ich do zachowania odpowiedzialnej postawy wobec wytwarzanych odpadów. Są to m.in. akcje związane z segregacją śmieci i przetwarzaniem zużytych artykułów na produkty przydatne w czasie festiwalu i w życiu codziennym.

Na dwa tygodnie przed oficjalnym startem wydarzenia Jurek Owsiak podsumował również kwestie logistyki i bezpieczeństwa na festiwalu, a także dojazdów, dziękując premierowi Morawieckiemu za wsparcie w temacie organizacji pociągów na Pol’and’Rock. Do korzystania z atrakcji Kostrzyna oraz województwa lubuskiego, przy okazji wizyty na festiwalu, zachęcali Marszałek Elżbieta Anna Polak oraz Zdzisław Garczarek. Z kolei przedstawiciele marek współpracujących z Fundacją WOŚP opowiedzieli o atrakcjach, z których będą mogli korzystać festiwalowicze.

W trakcie konferencji, zgodnie z pewną już tradycją, podpisane zostało porozumienie pomiędzy Fundacją WOŚP a Województwem Lubuskim, dotyczące lubuskiego grantu na festiwal.

Dodaj komentarz