Leczenie zębów, zwłaszcza tych, które są zainfekowane przez próchnicę, a tym samym wymagają np. szerokiego leczenia kanałowego z wykorzystaniem mikroskopu zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych – zwłaszcza dla osób, które odczuwają paniczny strach przed stomatologiem.


Praca stomatologa dla wielu z nas, już w dzieciństwie kojarzyła się bardzo nieprzyjemnie – przeważnie bardzo błędnie. Dlaczego ? Warto sobie uświadomić, że dentysta jest takim specjalistą, który ma realny wpływ na to, jak wyglądamy, jak się czujemy, jak funkcjonujemy, jak się uśmiechamy. Wybór takiego, który ma odpowiednie podejście, doświadczenie, narzędzia, empatię zdecydowanie pozwoli pacjentom dbać o uśmiech.

Niemniej jednak istnieje bardzo duża grupa ludzi, którzy panicznie boją się wizyty w gabinecie stomatologicznym, silnie odczuwają lek przed bólem i dyskomfortem, długo rozpamiętują wizytę. Dla takich osób dobra klinika stomatologiczna, jak https://mcs-przychodnia.pl/ przygotowała usługę leczenia zębów pod narkozą. Na czym ona polega i dlaczego jest taka popularna?

Narkoza. Nie tylko w szpitalu

Choć narkoza jest rzeczą, która zdecydowanie kojarzy nam się z operacjami w szpitalu to od wielu lat jest z powodzeniem wykorzystywana w leczeniu zębów, zwłaszcza w przypadkach, gdy w jednocześnie trzeba przeprowadzić wiele zabiegów stomatologicznych. Oczywiście gabinet stomatologiczny musi być do tego odpowiednio przygotowany, musi również być obecność anestezjologa, który będzie czuwał nad całym procesem. Niezbędne jest również wyposażenie w aparaturę monitorującą funkcje życiowe oraz pozwalające na natychmiastową reakcję w razie potrzeby.

Zobacz także: http://wmediach.pl/jaki-wplyw-na-zeby-ma-profilaktyka-stomatologiczna/

W tym miejscu warto wspomnieć również, że nie każdy pacjent kwalifikuje się do leczenia pod narkozą. Trzeba się do tego odpowiednio przygotować, być zdrowym, nie mieć poważnych powikłań czy chorób, które uniemożliwiają podanie środka.

Zalety leczenia pod narkozą

Zalet leczenia pod narkozą jest naprawdę bardzo dużo, a wśród najważniejszych zdecydowanie można wymienić to, że pacjent podczas zabiegu jest nieprzytomny, nie odczuwa bólu, nie pamięta wszystkiego, co jest związane z zabiegiem, nie odczuwa również stresu.

Bardzo duży komfort pracy ma również dentysta, gdyż może skupić się na wykonywaniu swojej pracy, a nie na tym, aby ciągle uspokajać pacjenta.

Dodaj komentarz