W dzisiejszych czasach korzystanie z odnawialnych źródeł energii to bardzo często spotykane rozwiązanie. Jedną z najbardziej popularnych metod stosowanych na wielu budynkach są przede wszystkim panele fotowoltaiczne. Są one montowane na specjalnych stelażach, które stosuje się po to, aby nie uszkodzić dachu. Wykorzystywanie paneli fotowoltaicznych wiąże się z tym, że prawdopodobieństwo pójścia cen prądu w dół jest znikome. Dlatego tak inwestycja jest w stanie zrekompensować koszta za prąd w gospodarstwie domowym. Jednak trzeba z pewnością zadbać o odpowiednią instalację i zlecić ją firmie, która się specjalizuje w tego typu działaniach. Podczas instalacji warto również zwrócić uwagę na kilka aspektów, które poprawią jej działanie. Na co więc zwrócić uwagę i jak profesjonalna firma przeprowadza montaż instalacji fotowoltaicznej?

Jak przebiega instalacja fotowoltaiczna?

Instalacje fotowoltaiczne w Szczecinie są przeprowadzane przez firmę Remor, która ma wieloletnie doświadczenie w tego typu pracach. Profesjonalne firmy takie jak Remor przed przystąpieniem do instalacji sprawdzają bezpieczeństwo budynku, na którym ma zostać wykonana instalacja paneli. Następnie panele fotowoltaiczne ustawia się na stelażach tak, aby azymut był najbliższy kierunkowi południowemu, a kąt nachylenia mieścił się w przedziale 25 a 50 stopni, w praktyce w Polsce najczęściej stosuje się kąt 35 stopni. Warto również wspomnieć, że montaż paneli fotowoltaicznych może odbyć się na wielu rodzajach dachów, nieważne czy będą one skośne, czy płaskie. Ekipa zajmująca się instalacją musi również rozprowadzić odpowiednio kable oraz ustawić falownik w miejscu, które wyznaczył właściciel. 

Co jeszcze warto wiedzieć o fotowoltaice?

Fotowoltaika jest dziedziną nauki, która umożliwia przetwarzanie promieni słonecznych na energię, prościej mówiąc, światło słoneczne jest zamieniane na prąd, przez co stanowi to bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku wielu gospodarstw domowych.

Dodaj komentarz