Kurs radiooperatora SRC to zestaw praktycznych umiejętności, dzięki którym uczestnik rejsu może odnaleźć się w każdej sytuacji stresowej na otwartej wodzie. Dla kogo przeznaczony jest kurs radiooperatora SRC?

Kurs radiooperatora SRC – przepustka do tego, by zostać operatorem łączności krótkiego zasięgu

Kurs radiooperatora SRC we Wrocławiu jest przeznaczony dla osób, które muszą obsługiwać morski sprzęt radiowy VHF. Jest odpowiedni dla każdego, kto chce nauczyć się korzystać z systemu, z którego korzystają zawodowi marynarze, osoby zatrudnione na statkach handlowych, ale również operatorzy łodzi rekreacyjnych. Dzięki kursowi uczestnik zdobywa nowe umiejętności, niezbędne do prawidłowej obsługi EPIRB-u, czyli nadajnika radiowego przeznaczonego do wysyłania komunikatów w sytuacjach nieprzewidzianych i niebezpiecznych. Poza tym uczestnik kursu dowie się, jak korzystać z radiotelefonu VHF-DSC. SRC jest również wymagane przez niektórych pracodawców w celu wykazania kompetencji danej osoby w zakresie obsługi sprzętu radiowego GMDSS oraz jako uzupełnienie kompetencji sternika morskiego. Radiooperator SRC, dzięki swoim kompetencjom, jest bardzo potrzebną i pożądaną osobą w załodze. 

Szkolenia morskiego sternika – na czym opiera się program?

Program szkolenia morskiego sternika we Wrocławiu zapewnia umiejętność bezpiecznego i odpowiedzialnego sterowania jednostką pływającą wyposażoną w duży silnik, na przykład łodzią motorową. Szkolenie ma na celu pomóc uczestnikom rozwinąć umiejętności niezbędne do uzyskania uprawnień sternika. Program obejmuje takie tematy jak: podstawowa nawigacja i sterowanie łodzią, procedury bezpieczeństwa oraz właściwe korzystanie z pomocy nawigacyjnych. Uczestnicy są również szkoleni w zakresie stosowania procedur awaryjnych oraz używania sygnałów alarmowych, na wypadek nieprzewidzianych sytuacji na wodzie. Po ukończeniu programu uczestnicy otrzymują Certyfikat Sternika Motorowodnego, potwierdzający ich umiejętności bezpiecznego i odpowiedzialnego prowadzenia łodzi motorowej.

Dodaj komentarz