Coraz więcej osób, właścicieli domów jednorodzinnych, decyduje się na to, aby ogrzewać ekologicznie, z wykorzystaniem chociażby pelletu drzewnego. Pellet drzewny jest wydajny, posiada odpowiednią wartość opałową, dobrze się spala, jak również nie pozostawia popiołu. Nie zanieczyszcza również pieca tak mocno, jak ekogroszek lub węgiel. Warto wybrać pellet, który jest suchy, workowany, przechowywany w odpowiedni sposób.

Pellet Barlinek. Dlaczego jest tak bardzo popularny?

Ogrzewanie domu pelletem przynosi wiele korzyści. Po pierwsze to bardzo dobra alternatywa dla węgla oraz ekogroszku, które mocno zanieczyszczają powietrze, wymagają także bardzo dużej obsługi, związanej chociażby z czyszczeniem pieca i usuwaniem popiołu. Dodatkowo, gdy do ogrzewania domu wykorzystujemy pellet, nie zanieczyszczamy środowiska, zwłaszcza powietrza. Pellet Barlinek to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które oczekują wydajności, dobrej kaloryczności, systematycznego spalania, a także komfortu cieplnego.

Pellet Barlinek jest wykonany z wysokiej jakości odpadów drzewnych, które nie stanowią zagrożenia dla środowiska, ładnie wyglądają, dobrze pachną, są łatwe w pakowaniu, magazynowaniu. Piec na pellet jest o wiele bardziej czysty, niż ten na ekogroszek.

Czy warto postawić na dobry, tani pellet w ogrzewaniu domu?

Tani pellet to oczywiście ekologiczna alternatywa dla węgla i ekogroszku, a także gazu. Warto pamiętać, że nie wszędzie jest możliwość podłączenia się do sieci gazowej, a także zastosowania na przykład ogrzewania olejowego. Ceny prądu z kolei wahają się dość mocno. Pellet jest tym paliwem grzewczym, który jest bardzo powszechny, ogólnie dostępny, nie kosztuje stosunkowo dużo, a także nie sprawia problemów w obsłudze. Przy jego pomocy możemy ogrzać dom o dużym metrażu, nawet ten gorzej ocieplony.

Pellet jest workowany, dostarczany do klienta na paletach, a tym samym łatwy do wnoszenia do kotłowni, jak również umieszczania w podajniku.

Dodaj komentarz