Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, jednak obawiasz się, że twoja kondycja fizyczna jest na tyle słaba, że nie podołasz zadaniu? Nie przejmuj się, istnieje bowiem dyscyplina sportu, którą możesz uprawiać z powodzeniem, nawet jeśli do tej pory prowadziłeś siedzący tryb życia. Mówimy tutaj o slow joggingu – specjalnej technice biegania, a właściwie truchtania, dzięki której bez zbytnio przesadnego wysiłku możemy znacznie poprawić naszą kondycję fizyczną, a także poziom samopoczucia. Jak podejść do tematu? Jak zacząć uprawiać są jogging?

Czym jest Slow jogging?

Czym właściwie jest slow jogging? To specyficzna technika biegania w nie dość dużym tempie, a właściwie lekkie truchtanie. O ile w joggingu biegamy zwykle z prędkością około 5-6 km na godzinę i jest bieg dosyć wolny, to w przypadku slow joggingu mamy do czynienia z prędkością poniżej tego poziomu. Jest to więc coś na pograniczu chodzenia i truchtu. Niemniej jednak technicznie slow jogging jest zbliżony właśnie do biegania. Należy biec w takim tempie, aby móc prowadzić swobodną konwersację z partnerem. Taką formę aktywności fizycznej warto uprawiać przez przynajmniej 30 minut, wówczas przyniesie ona nam pożądane skutki.

Oczywiście strój jaki należy ubrać do slow joggingu, to właściwie ten zestaw, jaki zwykle ubieramy do biegania. Przede wszystkim najważniejsze są bardzo wygodne buty, które będą komfortowo amortyzowały. Slow jogging został wymyślony w Japonii i cieszy się tam niesłabnącą popularnością.

Dlaczego warto uprawiać slow jogging?

Dlaczego warto uprawiać slow jogging? Przede wszystkim slow jogging jest dyscypliną sportu rekreacyjnego, którą może uprawiać każdy z nas. Nie wymaga ona specjalnie dużego wysiłku. Jest on dość umiarkowany i jednak jednostajny. Uprawianie slow joggingu przynosi nam wiele korzyści. Szybko podniesiemy poziom kondycji fizycznej organizmu, a także poprawi się nasze samopoczucie. Warto wspomnieć, że slow jogging jest swego rodzaju remedium na trapiące nas choroby cywilizacyjne, związane z układem krążenia, czy też układem pokarmowym. Slow jogging znacznie wzmacnia nasze serce, a także płuca. Każdy, kto uprawia tę dyscyplinę sportu, czuję się wspaniałe. Samopoczucie poprawia się już po pierwszych treningach. Często można spotkać osoby które uprawiają w tę dyscyplinę sportu z uśmiechem na twarzy. Dlatego zamiast od razu porywać się na bieganie, warto zacząć od jego lżejszej i bardziej przystępnej formy.

Dodaj komentarz