Z banków głosów korzysta dzisiaj wiele osób, które chcą zamówić nagrania lektorskie. Jakie materiały można w nich zamówić? Jest ich sporo!

Czym są banki głosów?

Serwisy online określane jako bank głosów – https://www.powitania.pl/bank-glosow/ przeznaczone są do poszukiwania odpowiednich lektorów. Za ich pośrednictwem można też łatwo i wygodnie zlecać przygotowanie nagrań lektorskich o różnorodnym zastosowaniu.

W Polsce działa obecnie wiele banków głosów, w których można bez problemów zamówić różne nagrania przygotowywane również przez rozpoznawalnych z telewizji czy radia lektorów.

Aby skorzystać z banku głosów, wystarczy tylko wejść na jego stronę, gdzie można znaleźć dostępne próbki nagrań oraz wybrać odpowiedniego lektora, co znacznie ułatwia wyszukanie właściwej osoby do przygotowania materiałów.

Jakie nagrania oferują banki głosów?

W bankach głosów można obecnie zamówić różne rodzaje nagrań, dlatego mają one również szerokie przeznaczenie. Najczęściej za pomocą banków wyszukiwanie są lektorzy, którzy uczestniczą w poniższych projektach:

  • Filmy i seriale,

  • Gry komputerowe,

  • Materiały multimedialne,

  • Automatyczna sekretarka,

  • Prezentacje,

  • Materiały szkoleniowe,

  • Materiały konferencyjne,

  • Audiobooki.

Oczywiście, jest to tylko przykładowy zakres możliwości, ponieważ nagrania lektorskie mogą być też używane w innych celach.

Wobec tego bank głosów może być bardzo pomocny przy realizacji wielu projektów, zarówno tych o charakterze marketingowym, jak i informacyjnym. To powoduje, że z takich serwisów korzysta dzisiaj wiele firm, organizacji, samorządów, które potrzebują nagrań lektorskich do swoich projektów.

Jak można zamówić nagranie w banku głosów?

Zamówienie nagrania lektorskiego w banku głosów nie jest skomplikowaną procedurą i można całkowicie realizować ją przez internet.

W pierwszej kolejności trzeba wybrać odpowiedniego lektora, który będzie uczestniczyć w projekcie. By go wyszukać, można także skorzystać z filtrów i wyszukiwarki na stronie banku, by łatwiej wybrać właściwą osobę.

Kolejnym krokiem jest uzyskanie wyceny. W tym celu należy postępować według informacji znajdujących się na stronie banku głosów. Do przygotowania wyceny trzeba przekazać materiał i wskazać na jego przeznaczenie i swoje oczekiwania.

Następnie można zamówić nagranie lektorskie. Czas jego przygotowania zwykle wynosi kilka dni, ale zależny jest on od jego długości i dodatkowych usług, na przykład przygotowania efektów dźwiękowych, podkładu muzycznego.

Przygotowane nagranie przekazywane jest do klienta na podany przez niego adres poczty e-mail.

Dodaj komentarz