Notariusz to prawnik specjalizujący się w sporządzaniu dokumentów prawnych. Można powierzyć mu formalności związane ze spadkiem, przeniesieniem praw majątkowych, nadaniem pełnomocnictwa i wieloma innymi czynnościami.

Gdzie znaleźć dobrą kancelarię notarialną?

Kancelarii notarialnej można bez problemu poszukać w internecie. Możliwość porównania oferty, doświadczenia biura czy opinii dotychczasowych klientów jest bardzo przydatna. Równie ważne jest wzięcie pod uwagę lokalizacji kancelarii. Warto postawić na notariusza, który ma swoją siedzibę blisko miejsca zamieszkania interesanta.

Dogodne umiejscowienie jest ważne, ponieważ usługi notarialne wymagają pisemnych potwierdzeń i dlatego odbywają się głównie stacjonarnie. Szukając kancelarii w internecie, dobrze jest wpisać precyzyjną frazę typu „notariusz we Wrocławiu na Nadodrzu”. Użycie nazwy miasta i dzielnicy zawęża wyszukiwania, a tym samym lepiej dopasowuje je do oczekiwań.

Notariusz to specjalista, któremu warto powierzyć formalności związane ze sprawami majątkowo-cywilnymi. Korzystając z usług kancelarii notarialnej, można mieć pewność, że dokumenty mają odpowiednią moc prawną.

Czym zajmuje się notariusz?

Notariat to specjalizacja w dziedzinie zawodów prawniczych. Jest ekspertem od tworzenia dokumentacji zwanej aktami notarialnymi. O jakie pismach chodzi w praktyce? Biuro notarialne we Wrocławiu wyróżnia kilka aktów, o które najczęściej dopytują klienci. Są to testamenty, umowy przekazania darowizny, intercyzy czy dokumenty związane z przeniesieniem praw do nieruchomości.

Do kancelarii warto udać się również po pomoc w oddaniu gruntu pod wieczyste użytkowanie, nadanie pełnomocnictwa, utworzenie statutu bądź aktu założycielskiego spółki, a także zrzeczeniu się dziedzictwa lub spadku.

Notariusz pomoże również sporządzić oświadczenie o poddaniu się egzekucji dłużniczej, umowę regulującą sposób zarządzania nieruchomością wspólną czy dokument związany ze zmianami pomiędzy udziałowcami spółki. Jednym słowem pomoc notarialna przyda się przy sporządzaniu większości oficjalnych dokumentów, ponieważ to właśnie notariusz zadba o to, aby miały one odpowiednią moc prawną.

Dodaj komentarz