Dom powinien kojarzyć się ze spokojem i oazą, w której można się schronić przed otaczającym światem. W związku z tym warto zadbać o to, by jego aranżacja była zaplanowana w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Dużą rolę odgrywa tutaj światło, które towarzyszy nam każdego dnia. Jakie oświetlenie w takim razie wybrać, by stworzyć wnętrze dopasowane do potrzeb?

Kaja Oświetlenie – jak stworzyć przytulne wnętrze dzięki oświetleniu?

Oświetlenie ma ogromny wpływ na nastrój, jak również samopoczucie domowników. Jeśli jest zbyt przygaszone może powodować przygnębienie, zaś gdy jego natężenie jest za mocne – rozdrażnienie. Również odcień (ciepły lub zimny) ma spore znaczenie. Zazwyczaj w miejscach przeznaczonych na wypoczynek warto postawić na ciepłe barwy, ponieważ sprzyjają one relaksowaniu się. ,,Zimne” oświetlenie nadaje się raczej do łazienki lub kuchni i sprawdzi się w bardziej nowoczesnych wnętrzach.

Chcąc stworzyć przytulne wnętrze należy dobrać ,,ciepłe” oświetlenie. Żarówki powinny mieć temperaturę barwową 2700-3500K. Jednak nie bez znaczenia jest także sam kształt i forma lampy czy też kinkietu. To właśnie one w dużej mierze decydują o tym, jak będzie prezentować się wnętrze. Przytulny klimat stworzą opływowe i okrągłe lampy w kształcie kuli lub półkuli. Najlepiej, gdy same lampy są złote, beżowe lub żółte, ponieważ jeszcze bardziej podkreślą wtedy ciepły klimat pomieszczenia. Tego typu wyposażenie można znaleźć między innymi właśnie u producenta Kaja Oświetlenie. Jaki jeszcze efekt można uzyskać dzięki odpowiedniemu oświetleniu?

Kaja Oświetlenie – nowoczesne lampy na miarę naszych czasów

Nie wszyscy czują się dobrze w tradycyjnych, przytulnych domach. Są osoby, które potrzebują urozmaicenia. Ciekawym pomysłem na aranżację jest obecnie tak popularny minimalistyczny trend, odwołujący się do stylu nowoczesnego. W tym przypadku kwestia doboru światła będzie zgoła inna. Chłodne, modernistyczne formy nie potrzebują ,,docieplenia”, a wręcz przeciwnie – warto je dodatkowo podkreślić światłem o zimnym odcieniu. Jednak tutaj dużą rolę zagra sama oprawa żarówki. Nawet oświetlenie o zimnym zabarwieniu nie nada nowoczesnego charakteru, gdy znajdzie się w staromodnym kinkiecie. Warto, by lampa oddawała modernistyczny styl również swoim kształtem. Modne ostatnio geometryczne i proste formy świetnie to podkreślą. Kaja Oświetlenie słynie z tego typu lamp. Propozycje producenta można obejrzeć między innymi na stronie https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/292_kaja-oswietlenie. Znajdują się tam ciekawe, nietuzinkowe lampy, wprost stworzone do nowoczesnych wnętrz.

Lampy Kaja Oświetlenie a style urządzania wnętrz

Kaja Oświetlenie to producent, którego lampy sprawdzają się w różnych wnętrzach. Bogata oferta pozwala na dopasowanie wyposażenia do swoich preferencji i aranżacji całego mieszkania. Dzięki temu łatwiej o stworzenie spójnej konwencji. Na przykład decydując się na styl industrialny warto postawić na lampy z drucianym lub metalowym kloszem. Z kolei styl skandynawski wymaga już użycia innych akcesoriów, takich jak klasyczne kinkiety czy białe lampy. Każda konwencja powinna być podkreślona odpowiednim oświetleniem, które nada jej więcej charakteru. Kaja Oświetlenie ma w swojej ofercie lampy dopasowane do różnego rodzaju wnętrz. To nie tylko kinkiety do salonu, ale również lampy biurkowe, oświetlenie idealnie nadające się do firmy, a także kolorowe lampki przeznaczone dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie – od nowoczesnych lamp wykonanych z drutu, aż po żyrandole świecznikowe.

Dodaj komentarz