Wtedy, gdy pokój młodzieżowy jest niewielki, duże znaczenie ma wybranie do niego takich mebli, które pozwolą na wygodne korzystanie z niego przez cały dzień – zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Jakie łóżko najlepiej będzie nadawało się do małego pokoju nastolatka?

Łóżko młodzieżowe – standardowe czy rozkładane?

Do pokoju, który ma małe wymiary, można zdecydować się na łóżko standardowe, ale również na łóżko rozkładane.

Standardowe łóżka mają najczęściej minimalną szerokość 80-90 cm, natomiast długość 200 cm. Taki mebel może sprawdzić się nawet w mniejszych pomieszczeniach, jednak zdarza się, że jest on dość duży i utrudnia wtedy wygodne korzystanie z pokoju.

Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na łóżka młodzieżowe rozkładane, które mogą spełniać również dodatkowe funkcje. Takie łóżka są obecnie bardzo popularne zarówno w mniejszych pomieszczeniach, jak i w tych większych ze względu na swoją konstrukcję.

Rodzaje łóżek rozkładanych

Obecnie w sklepach można znaleźć łóżka młodzieżowe rozkładane w różnych wariantach, dlatego przed zakupieniem takiego mebla warto zapoznać się z nimi bliżej. Co kupić do pokoju nastolatka?

Narożniki i kanapy z funkcją spania

W pokojach nastolatków bardzo popularne są obecnie narożniki i kanapy wyposażone w praktyczną funkcję spania. Po rozłożeniu mogą one wtedy zapewnić odpowiedni komfort snu na dużej powierzchni.

Takie meble w pokoju nastolatka mogą nie tylko oferować wygodę w ciągu nocy, ale również są bardzo praktyczne za dnia. Mebel może służyć wtedy do relaksu przed telewizorem, grania na konsoli, a także świetnie nadaje się on do przyjmowania gości.

Fotele z funkcją spania

Gdy ważne są niewielkie wymiary, warto zwrócić uwagę na łóżka młodzieżowe rozkładane w formie foteli. Fotele rozkładane, także określane jako amerykanki, są nadal bardzo popularne i wybiera je wiele osób.

Fotel rozkładany przed rozłożeniem ma postać standardowego fotela, więc nie zabiera on dużo przestrzeni. Po rozłożeniu daje on natomiast wymiary jednoosobowego łóżka o szerokości 80 cm lub 90 cm.

Łóżko z wysuwanym materacem

W sprzedaży można znaleźć również łóżka, które mają wysuwany materac. Takie modele dostępne są w dwóch opcjach, czyli materace mogą znajdować się w nich na dwóch poziomach lub takie, w których oba materace są na jednym poziomie.

Drugi wariant łóżka, czyli ten, w którym materace znajdują się na jedynym poziomie, to lepszy wybór dla nastolatka. Wtedy może on uzyskać większą przestrzeń do snu w ciągu nocy.

Powyższe łóżka młodzieżowe rozkładane można sprawdzić już teraz na stronach internetowych producentów mebli i w sklepach online.

Dodaj komentarz