Wiosną i jesienią miłośnicy sportów powinni zaopatrzyć się w kurtki przejściowe męskie dopasowane do rodzaju aktywności i zapewniające skuteczną ochronę przed niesprzyjającą pogodą. Połączenie funkcjonalności z nowoczesnym designem jest w tym przypadku pożądaną cechą, szczególnie jeśli kurtka ma służyć przez dłuższy czas. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Kurtki przejściowe męskie i ich przeznaczenie

Jeśli interesują Cię kurtki męskie sportowe przejściowe i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego modelu? Musisz sobie zadać jedno ważne pytanie – do czego będzie służyła i kiedy chcesz ją nosić. Kurtki męskie na wiosnę różnią się krojem, fasonem i rodzajem materiału w zależności od tego, do jakiej dyscypliny sportowej zostały stworzone.

Wszystkie zapewniają maksymalną swobodę ruchów oraz wygodę. Zwykła skórzana kurtka, choć bardzo stylowa, na pewno nie nadaje się do biegania lub jazdy na rowerze. Na tym przykładzie widać, jak ważny jest elastyczny materiał. Okrycia sportowe są bardzo lekkie i zajmują niewiele miejsca. Tego typu męskie kurtki na wiosnę bez problemu spakujesz do plecaka lub podręcznej torby treningowej, aby w razie konieczności mieć je pod ręką.

 

Męskie kurtki na wiosnę – zwróć uwagę na parametry

Kurtki przejściowe męskie przede wszystkim powinny chronić przed chłodem, lecz nie jest to ich jedyne zadanie. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Na treningi w czasie deszczowej pogody sprawdzą się wodoodporne kurtki męskie na wiosnę. Nieprzemakalność zawdzięczają użyciu specjalnej tkaniny o gęstych włóknach. Świetną ochronę zapewnią także kurtki przejściowe męskie przeciwwiatrowe.  Dodatkowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie, znajdziesz w tym tekście o kurtkach przejściowych męskich.

Nie posiadają one dodatkowej warstwy ocieplającej, więc w czasie niższych temperatur warto zadbać o odpowiednią bieliznę termiczną. Kolejną kwestią jest oddychający materiał. Kurtki przepuszczające powietrze odprowadzają wilgoć i zapobiegają przepoceniu, szczególnie podczas treningu o wysokiej intensywności. Nie bez powodu częstym wyborem stają się kurtki typu softshell, stworzone z tkaniny o tej samej nazwie.

Całkowicie odporne na wiatr, a przy tym charakteryzujący się doskonałą oddychalnością oraz izolacją termiczną. Świetna alternatywa dla ubioru składającego się z trzech warstw, czyli bielizny termo aktywnej, warstwy zapewniającej ciepło (np. polaru) i nieprzewiewnej kurtki. W kwestii wytrzymałości warto rozważyć kurtki męskie przejściowe bawełniane. Włókna bawełny wchodzą w skład wielu różnych materiałów odpornych na zniekształcenia o przyjaznych dla alergików.

 

Okrycie wierzchnie skrojone na miarę

Kurtki przejściowe męskie muszą być dopasowane do budowy ciała. Ponadto powinny posiadać elementy świadczące o wysokiej funkcjonalności. Są to kolejne cechy, jakie powinny charakteryzować sportowe kurtki wiosenne i jesienne. Kurtki męskie sportowe przejściowe dobieramy w ten sposób, aby przylegały do ciała.

Zbyt luźne nie zapewnią ochrony przed wiatrem, ale zbyt ciasne będą krępować ruchy. Trzeba znaleźć tutaj złoty środek. Wygodną opcję stanowią mankiety ze ściągaczem oraz możliwość regulowania dolnej części kurtki. Dodatkową zaletą będzie odpinany kaptur.

Dodaj komentarz