Aby stworzyć wysokiej jakości aplikację internetową, potrzebny jest zespół specjalistów z różnymi umiejętnościami. Tworzenie aplikacji internetowych obejmuje wiele różnych zadań. Prawie niemożliwe jest, aby jedna osoba była w stanie wykonać każde z nich na profesjonalnym poziomie. Dlatego udany projekt tworzenia aplikacji internetowych wymaga dobrego zespołu złożonego ze specjalistów, którzy są dobrze zorientowani w swojej dziedzinie.

Tworzenie aplikacji internetowych – czy potrzebny jest lider zespołu?

Każdy zespół potrzebuje lidera, który weźmie na siebie odpowiedzialność za podejmowanie najważniejszych decyzji i utoruje drogę do celu zespołu. Niezależnie czy są to aplikacje ios w Warszawie czy na android. W zespole programistów internetowych stanowisko to znane jest jako kierownik projektu. Jego zadaniem jest kontrolowanie wszystkich procesów w całym projekcie tworzenia aplikacji internetowych. Do zadań roboczych lidera należą: komunikacja z klientem, planowanie projektu i szacowanie czasu, planowanie przydziału zadań.

Ponieważ większość obowiązków kierownika projektu jest związana z interakcją z drugim człowiekiem przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na umiejętności przywódcze i komunikacyjne. Idealny kandydat powinien równie dobrze dzielić się swoją wizją i słuchać uwag innych członków zespołu.

Tworzenie aplikacji internetowych – czy niezbędni są projektanci UI/UX?

Zanim projekt aplikacji internetowej zostanie zaimplementowany w kodzie przez programistów przeprowadza się dokładne badanie doświadczeń użytkowników. Wszystko po to, aby zrozumieć oczekiwania przyszłych odbiorców aplikacji internetowych. Bez tych danych aplikacja internetowa może nie zaspokoić potrzeb użytkowników.

Tworzenie kilku wariantów przyszłego interfejsu użytkownika, ulepszanie ich z każdą sesją recenzji, a na koniec wybranie najbardziej udanego – tak wygląda branie udziału w projekcie tworzenia aplikacji webowych dla większości projektantów UI/UX.

Szukając osób, które pasowałyby do tej pracy należy skupić się na umiejętnościach analitycznych i psychologicznych, otwartości i oczywiście umiejętności projektowania graficznego. Programowanie i projektowanie UI/UX i jego implementacja to zupełnie inne zadania, które wymagają różnych umiejętności.

Dodaj komentarz