Piękny ogród, w którym znajdzie się gęsty, zielony trawnik wręcz przypominający dywan. To brzmi jak marzenie wielu osob. Spełnienie go jest jednak znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Potrzebna jest po prostu dobra trawa do ogrodu. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie i gdzie dostępna jest dobra trawa do ogrodu?

Gdzie kupić trawę do ogrodu?

Jeśli interesuje nas ogrodowa trawa w Płocku, to mamy dwie możliwości. Pierwsza to zakup nasion i ich wysianie. Jest to jednak bardzo czasochłonny sposób, którego efekty nie będą też tak dobre, jak przy skorzystaniu z drugiej opcji. Mowa tu oczywiście o postawieniu na świetną trawę z rolki.

Trawa z rolki to nic innego jak wyhodowany wcześniej trawnik, który montuje się we własnym ogrodzie. W stworzeniu takiego trawnika pomóc nam może firma Amtraw, która zajmuje się właśnie produkcją trawy z rolki, a także jej profesjonalnym montażem tak, by mogła się dobrze przyjąć u klienta, który się na nią zdecydował.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie trawy do ogrodu?

Dobrze jest spojrzeć przede wszystkim na typ trawy. Od niego zależy bowiem niesamowicie dużo. Trawnik z rolki powinien być przede wszystkim hodowany w podobnych warunkach klimatycznych do tych, które panują na naszej działce. Warto wiec skupiać się na trawach do ogrodu, które są oferowane przez producentów z naszego regionu, gdyż taki trawnik przyjmie się najlepiej i najszybciej w naszym ogrodzie. Warto wybrać też rodzaj pod względem użytych nasion. Wyróżnia się trawniki sportowe, ogrodowe, oraz na trudny teren. Do ogrodu najlepsze są oczywiście ogrodowe.

Jeśli jednak zamierzamy intensywnie wykorzystywać trawnik, to najlepsza będzie trawa sportowa. Jest ona przystosowana do uszkodzeń mechanicznych i intensywnej eksploatacji, gdyż bardzo szybko się regeneruje. Wybierając trawę do ogrodu trzeba też pamiętać, iż zawsze jest lepiej zamówić nieco więcej trawy z rolki, by mieć pewność, że pokryjemy cały interesujący nas teren. Teren ten musi być zresztą odpowiednio przez nas przygotowany.

Dodaj komentarz