Malując elementy maszyn i urządzeń, konstrukcje stalowe, innego rodzaju wyposażenie szczególną uwagę warto zwracać nie tylko na dobór odpowiedniego środka, ale przede wszystkim zabezpieczenie wszystkiego, co pomalowane być nie może. Istnieje wiele metod, które pozwalają na to, aby skutecznie ochronić elementy z mosiądzu, gwinty, kanały wentylacyjne.
Metoda hydrodynamiczna to obecnie jeden z najlepszych sposób na to, aby nanosić powłoki malarskie na elementy stalowe w formie przemysłowej. Lakiernie proszkowe wykonują również kompleksowe zabezpieczenie takich elementów, których z różnych względów nie opłaca się malować metodą ręczną.

Współpraca z doświadczoną lakiernią proszkową przynosi bardzo dużo zalet. Wśród najważniejszych można wymienić:

– szybkość wykonania malowania,
– dokładność nanoszenia powłoki malarskiej,
– równomierną grubość,
– nanoszenie powłoki w miejsca trudnodostępne.

Nowoczesne zabezpieczenia elementów

Wyposażenie lakierni to naprawdę bardzo szeroka gama produktów, które trzeba posiadać, aby móc spokojnie nanosić powłoki malarskie. Kabiny, suszarnie, pomieszczenia przygotowawcze to jedno, natomiast elementy zabezpieczające i maskujące to drugie. Tego rodzaju wyposażenie dostarcza firma Lapena http://www.lapena.pl/ .

Warto pamiętać, że malując elementy stalowe czy elementy maszyn i urządzeń, bardzo często mamy do czynienia z wylotami, elementami montażowymi, gwintami, śrubami, wyjść instalacyjnych, które w żadnym wypadku nie mogą być pokryte powłoką malarską.

Do ich kompleksowego zabezpieczenia służą gotowe elementy z tworzyw sztucznych lub gumy. Take elementy mogą przybierać naprawdę różnorodną formę, np. nasadek czy nakrętek.

Zobacz także: http://wmediach.pl/kupujemy-wyposaz-lakierni-zwracajmy-uwage-na-jakosc-aby-nie-stracic/

Zalety

Stosując tego rodzaju rozwiązania przede wszystkim chronimy niemalowane elementy, które zachowują estetyczny wygląd oraz wszystkie parametry techniczne. Kupując elementy zabezpieczające przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby spełniały normy dotyczące jakości oraz nie sprawiały kłopotów z użytkowaniem. Ważne jest to, aby w prosty sposób je montować i demontować, aby były odporne na intensywne działanie farb lub innych środków oraz nie wchodziły z nimi w reakcję.

Dzięki temu już na wstępie zaoszczędzimy pieniądze, czas, nie będziemy mieli problemów w trakcie malowania. To przełoży się na komfort pracy oraz osiągnięcie po prostu możliwie najlepszych efektów malowania.

Dodaj komentarz