W ostatnim czasie manicure hybrydowy prawie wyparł ten wykonywany tradycyjnymi metodami. Cenimy go za trwałość, wygodę i estetyczny wygląd. Coraz więcej kobiet decyduje się na zakup własnego zestawu i wykonywanie go w domu. Prawidłowo wykonywana i zdejmowana hybryda nie niszczy płytki paznokcia. Nie pozostają one jednak całkiem obojętne na mechaniczne tarcie czy wysuszający aceton, dlatego warto zadbać o ich odnowę pomiędzy kolejnym malowaniem.

Domowe sposoby na regenerację

Aby odpowiednio zadbać o paznokcie, nie trzeba kupować specjalnych kosmetyków czy chodzić na zabiegi do salonu kosmetycznego. Czasem wystarczą produkty z naszej apteczki czy kosmetyczki. Najpopularniejszym sposobem jest wcieranie w płytkę paznokcia olejku rycynowego. Należy dbać o regularność i wykonywać ten zabieg codziennie wieczorem, kiedy nie będziemy już myć rąk. Jeśli mamy taką możliwość, stosujmy go też w ciągu dnia. Olejek rycynowy dość długo się wchłania, jednak zdecydowanie efekty są warte zachodu. Uzyskamy wzmocnioną, odżywioną i bardziej błyszczącą płytkę. Plusem takiej kuracji jest cena, ponieważ ten produkt dostaniemy za kilka złotych w każdej aptece. Inne sposoby to wcieranie w ten sam sposób oliwy z oliwek, oleju kokosowego lub masła shea. Aby poprawić kolor płytki paznokcia, należy moczyć paznokcie przez kilka minut w wodzie z sokiem z cytryny. Już po kilku takich zabiegach można zauważyć wybielenie płytki paznokcia. Więcej trików na domową regenerację znajdziecie pod tym linkiem https://www.angelisiakbloguje.pl/category/uroda/.

Specjalne kosmetyki i zabiegi

W przerwach od manicure hybrydowego można także zastosować gotowe kosmetyki z drogeryjnej półki. Specjalistyczne odżywki zazwyczaj dadzą efekty szybciej niż opisane powyżej domowe sposoby. W ich przypadku także należy dbać o regularność i stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Na rynku dostępnych jest wiele odżywek i oliwek do paznokci, niektóre z nich wchłaniają się od razu, a niektóre występują w formie tradycyjnego lakieru, który należy usunąć zmywaczem po kilku dniach. Pomocny może być także popularny kosmetyk do paznokci Regenerum, którego recenzjowała blogerka Angelisiak. Jej recenzję możecie przeczytać klikając tutaj. W regeneracji bardzo zniszczonych paznokci wskazane są zabiegi w salonie kosmetycznym. Tam specjalista dobierze odpowiedni zabieg do naszego problemu.

Regeneracja od środka

Dieta wbrew pozorom ma ogromny wpływ na wygląd, także na wygląd naszych paznokci. Jeśli nie dostarczamy organizmowi odpowiednich składników odżywczych, będzie to widoczne w kruchości i łamliwości płytki paznokcia. Dlatego warto włączyć do swojej diety produkty bogate w krzem, żelazo, wapń, cynk i miedź. Znajdziemy je głównie w ziarnach słonecznika, pestkach dyni, sezamie czy migdałach. Ważne są także kwasy omega-3, których dostarczymy jedząc ryby i produkty bogate w oleje roślinne. Jeśli jednak ze względu na tryb życia nie jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości składników odżywczych, warto sięgnąć po suplementy diety. Na rynku istnieją specjalne produkty skierowane na dbanie o paznokcie, szczególnie należy zwrócić uwagę na te z biotyną, witaminą D czy witaminami z grupy B. Przyjmowanie suplementów warto zawsze poprzedzić konsultacją z lekarzem.

Dodaj komentarz